Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Eskişehir-Sivrihisar-Beypazarı-Kütahya Turu

Eskişehir & Kütahya & Beypazarı

%21 indirim

1899.00 1499.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
2
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
2 gece 3 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda
Kişi Başı 1499.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

Yenilenen rotalara devam ediyoruz…

Gökyüzüne doğru yükselen sivri kayalıklarıyla keşfedilmeyi bekleyen SİVRİHİSAR…
Ekranlardaki GÖNÜL DAĞI filmi ile gönüllere taht kurup merak uyandıran,
Frigyalılardan günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan,
Kibele’nin Büyük Tapınağı’ndan, SURP YERORTUTYUN (Ermeni) KİLİSESİ’ne,
67 direği ile Türkiye'nin en büyük ahşap direkli ULU CAMİ (UNESCO Dünya Mirası Geçici Liste) nden,
Asırlık kilimlerin sergilendiği SİVRİHİSAR KİLİM MÜZESİ’ne,
SAAT KULESİ ve CAM SEYİR TERASI ’ndan,
Anadolu'daki İlk Bakanlar Kurulu Toplantısı ‘nın yapıldığı ZAİMAĞA KONAĞI ’na,
Keşfedilmeyi bekleyen daha pek çok tarihi ve kültürel değerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?

Anadolu Üniversitesi, Alışveriş Merkezleri,
Eğlence Yerleri ve Restaurantların birkaç adım ötesinde konaklama ayrıcalığı sizleri bekliyor...

HILTON GARDEN INN, ESKİŞEHİR

Anadolu Üniversitesi, Alışveriş Merkezleri, Eğlence Yerleri ve Restaurantların birkaç adım ötesinde Hilton Hotels ayrıcalığı sizleri bekliyor...

2022 Yılı Hareket Tarihlerimiz
1.Tur: 08-11 Temmuz (Kurban Bayramı), 2.Tur: 22-25 Eylül, 3.Tur: 27-30 Ekim

 

PROGRAM
1 Gün: 1.Gece: Yolculuk - 1.Gün: Beypazarı, Sivrihisar, Eskişehir

1.Gece: Yolculuk

1.Gün: Beypazarı, Sivrihisar, Eskişehir

Sabahın erken saatlerinde ulaştığımız Beypazarı ’nda; sabah kahvaltımızı (ekstra) sıcacık soba başında aldıktan sonra, Başkentimizin Turizm gözdesi ilçesini keşfe çıkıyoruz. Luwi'lerce "Kaya Doruğu Ülkesi" anlamına gelen "Lagania" isminden başladığımız tarih yolculuğumuzu, Germiyanoğulları Beyliği Veziri Zinar Hezar’ın ilk kez kurdurduğu pazardan, günümüze kadar rehberimizle sürdürüyoruz. İNÖZÜ ÇAYI ’nın balıksırtı açtığı vadiyi yapacağımız panoramik turla keşfediyoruz.

Roma döneminin yerleşim ve mezarlarını, diğer yanda 13.yy Boğazkesen Kümbeti ’ni gördükten sonra, Beypazarı ismiyle bütünleşen yörenin el sanatı TELKARİ yi tanımak üzere GÜMÜŞ SARAYI ’na gidiyoruz. Alacağımız kısa serbest zaman sonrası Beypazarı’nın sembolü Havuç Heykeli’nde toplu fotoğraf çektirdikten sonra çarşıya giriş yapıyoruz.

Yürüyerek sırasıyla; SULUHANTAŞ MEKTEPKURŞUNLU CAMİHAMAM MÜZESİALAADDİN CAMİYAŞAYAN MÜZE’ yi gördükten sonra çarşıda alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve sonrasında aracımıza geçiyoruz. Ardından bir döneme damgasını vuran bölgenin ünlü halkı Friglerin dünyasına doğru yolculuk yapıyoruz. GORDION kentine ulaşarak, birlikte KÖR DÜĞÜM ’ün izini sürüyoruz. Kulaklarıyla efsanelerimize konu olan MİDAS ’ın; TÜMÜLÜSÜ ’nü ve FİGRYA ’lıların sanatından günlük yaşantısına kadar pek çok konuda bilgi edinmemize yardımcı olan eserlerini, MÜZE ’de ziyaret ediyoruz.

Bu keyifli ziyaretimizin ardından bizi güldürürken de düşündürmeyi başaran, ünlü hocamız NASREDDİN HOCA ’nın köyüne doğru yol alıyoruz. 13. yy da Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi’nin Hortu Köyü’nde dünyaya gelen, nüktedan kişiliği ile tanıdığımız eğitimci, din adamı ve hukukçu NASREDDİN HOCA ’mızı bu kez evinde doğduğu evde hayal ediyoruz. Sonraki durağımız için yerimizi aldıktan sonra SİVRİHİSAR ’a ulaşıyoruz. GÖNÜL DAĞI filmi ile son zamanlarda gönlümüze taht kuran Sivrihisar’ı birlikte keşfe çıkıyoruz.

Şeyh Baba Yusuf tarafından 1492’de yaptırılan KURŞUNLU CAMİ’ni görerek, asırlık kilimlerin sergilendiği SİVRİHİSAR KİLİM MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Anadolu’nun nadir ahşap direkli camilerinin en büyüklerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Sivrihisar ULU CAMİ’ni hayranlıkla ziyaret ediyoruz. 67 tane ahşap direğin taşıdığı çatıyı ve eseri inceledikten sonra, günümüze sadece minaresi ulaşan KILIÇ MİNARESİ ’nin hikayesine birlikte tarih yolculuğu yapıyoruz.

Yürüyüşümüzü Sivrihisar’ın zirvesi ve simgesi sayılan SAAT KULESİ ile taçlandırıyoruz. 1899 yılında döneminin kaymakamı Mahmut Bey ve Belediye Reisi Yüzügüllü Hacı Mehmet Efendi tarafından yaptırılan SAAT KULESİ ve CAM SEYİR TERASI’na çıkıyoruz. METİN YURDANUR AÇIK HAVA MÜZESİ ve sonrasında Anadolu’nun en büyük kilisesinden birisi olan, 1400 m2’lik alana 1650’de inşa edilen SURP YERORTUTYUN (Ermeni) KİLİSESİ ’ni ziyaret ediyoruz.

Kuvayı Milliye’nin kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti ve Bakanlar Kurulunun Kurtuluş Savaşı sırasında ve en kritik dönemde Ankara dışında ilk kez toplandığı ve önemli kararlar alındığı ZAİMAĞA KONAĞI ise yürüyüşümüzün son durağını oluşturuyor. Sonrasında çay ve kahve molası veriyor ve GÖNÜL DAĞI izleyenleri için izinler ve imkanlar dahilinde, (Taner ve hemşirenin evi, Düğüncünün evi, Ağıtcının evi, Seferin evi, Dileğin evi, Belediye başkanının evi, Kahvehane, Saz evi, Tamirci dükkanları ve Uçağın olduğu yer) set alanını görüyoruz. adı “Eski” kendisi “Yeni” şehrimiz ESKİŞEHİR ’e doğru hareket ediyoruz. Avrupa kenti görünümündeki caddeleri ile yıldızı parlayan şehre ulaştığımızda ilk olarak; değişiminin en güzel şahitleri olan HALLER GENÇLİK MERKEZİ ve 222 PARK (eski kereste fabrikası)’ı görmeye gidiyoruz.

Daha sonra otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası otelimizin konumunun merkezi olması sebebiyle konuklarımız arzu ederlerse yürüyüşe çıkabilir, dilerlerse şehri bir baştan diğer başa tramvayla gezerek şehrin ışıklı ve renkli dünyasını keşfedebilirler. Konaklama ESKİŞEHİR 'deki otelimizde.2 Gün: Tam Gün Eskişehir Turu

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra kent manzarasını izleyebileceğimiz; adını park içinde bulunan yapay şelaleden alan ŞELALE PARK ’a gidiyoruz. Çoban Mustafa Paşa’ nın talimatı ile Acem Ali tarafından yapılan 15.yy yapısı diğer ismiyle KURŞUNLU KÜLLİYESİ ve dünyada açılan ilk LÜLETAŞI MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz.

Ardından ODUN PAZARI ’nın o güzel evleri arasında yürümeye başlıyoruz. Lületaşı ustalarının küçük atölyelerinde beyaz altına nasıl şekil verdiklerini izleme ve alışveriş yapabilme fırsatı bulacağımız ATLIHAN ’da alacağımız serbest zamanın ardından Batı Cephesi Komutanı İsmet Paşa’nın da konakladığı MESTANOĞLU HALİL KONAĞI ’nda açılan ESKİŞEHİR KURTULUŞ MÜZESİ ’ni ziyarete gidiyoruz. Çağdaş teknoloji ile bilgiyi harmanlayarak bize sunan müzeden etkilenerek ayrılıyor ve yine ilklerden birisi olan CAM SANATLARI MÜZESİ ’ne gidiyoruz.

Sonrasında BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ ’ne giderek zaman yolculuğuna çıkıyor ve tarihimize ışık tutan pek çok ünlüyü gerçek boyutlarıyla izleyerek keyif dolu dakikalar geçiriyoruz. EĞİTİM KARİKATÜRLERİ MÜZESİ ’ni de gördükten sonra, Eskişehirli ’nin denize olan özlemini giderdiği 300 bin metrekarelik alana kurulu KENT PARK ’a gidiyoruz. Yapacağımız kısa yürüyüş sonrasında öğle yemeği için mola veriyor ve Eskişehir’in ünlü lezzetlerinden Çibörek (esktra) yemeye gidiyoruz. Ardından “Sevgi ve Aşk Şehri Eskişehir”in AŞK ADASI (SEVGİ ADASI)’nda minik bir yürüyüş yapıyor ve şehrin turizm merkezi KÖPRÜBAŞI ’na ulaşıyoruz.

Dileyen konuklarımızla ekstra olarak motorlarla PORSUK ÇAYI ’nda tekne turu yaparak manzaranın ve ESKİŞEHİR ’in tadını çıkarıyoruz. Sonrasında HAMAMLAR ve ADALAR ’ı gezmek için serbest zaman kullanıyor ve İlk Türk yapımı otomobil DEVRİM ARABASI ’nı görmek için hareket ediyoruz. Daha sonra otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen yolcularımız yine isterlerse yemek sonrası Eskişehir ’de yürüyüşe çıkabilirler.3 Gün: Eskişehir, Kütahya, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, bizi “Güle güle!..” diyerek uğurlayacak son noktamız ve neredeyse Eskişehir’in simgesi haline dönüşen MASAL ŞATOSU ’nun da bulunduğu SAZOVA BİLİM SANAT PARKI oluyor. 400 bin metrekarelik alana kurulu parkta GÖLET ’i, birebir ölçülerde yapılmış KORSAN GEMİSİ ’ni, MASAL ŞATOSU ’nu, SU ALTI DÜNYASI (Akvaryum) ’nı, HAYVANAT BAHÇESİ ’ni, TÜRK DÜNYASI ŞAHESERLERİ (ESMİNYATÜRK) ’ni gezmek için serbest zaman kullanıyoruz. Sonrasında otobüsümüze geçerek KÜTAHYA ’ya ulaşarak, ÇİNİCİLER ÇARŞISI ’nda alışveriş için serbest zaman kullanıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından İZMİR ’e varıyoruz. Bir başka GEZİPORT seyahatinde tekrardan sizleri ağırlamayı ümit ediyor ve ayrılıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Turizm Belgeli Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 2 GECE Otel ’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otel’de Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)
 • Hilton Hotels Konaklama Ayrıcalığı ve Misafirperverliği
 • GEZİPORT Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • GEZİPORT Güvencesi
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • +65 Yaş Üzeri Misafirlerimiz 40 TL fark öder.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Turlar Esnasında Alınan Öğle Yemekleri
 • Konsept Harici İçkiler, İçecekler
 • Porsuk Çayı’nda Motorla Gezi (Hava şartları dahilinde gerçekleşecektir.)
 • Star İptal Güvence Paketi

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

21.00 GİRNE BULVARI (Acenta Önü)

21.10 MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü)

21.15 BOSTANLI (İskele Önü Durakları)

21.25 KARŞIYAKA (Anıt Önü)

21.45 LOZAN (Atatürk Lisesi Önü)

22.00 ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü)

22:20 BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü)