Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Şile, Ağva, Gölcük, Ormanya, Maşukiye, Abant

ORMANYA HOBBİT KÖYÜ SAPANCA GÖLÜ, ABANT GÖLÜ,ORMANYA,MAŞUKİYE, ŞİLE, AĞVA

%8 indirim

3000.00 2750.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
1 gece
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
2 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda...
Kişi Başı 2750.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

FİYAT HESAPLA / SATIN AL

DETAYLAR

1 Gece Konaklamalı


 ABANT ORMANYA ŞİLE AĞVA TURU 

 ŞİLE - AĞVA - ORMANYA - MAŞUKİYE - ABANT

ve

 YEDİGÖLLER 

 
ORMANYA HOBBİT KÖYÜ
SAPANCA GÖLÜ, ABANT GÖLÜ,ORMANYA,MAŞUKİYE
 
Maşukiye'de ATV Safari İmkanı
Dev Salıncak, Zipline
Saltanat Tekneleri ile Göl Gezisi İmkanı
 
5 YILDIZLI Ramada By Wyndham KONAKLAMA FARKIYLA!
Kapalı Havuz', Hamam, Sauna, ayrıcalıklarıyla!
  GÖLCÜK GÖLÜ,ABANT GÖLÜ,ORMANYA,MAŞUKİYE,HOBBİT KÖYÜ-GÖLYAZI

1.Gün

ABANT - GÖLCÜK - YEDİGÖLLER

Değerli misafirlerimiz; Belirtilen duraklardan Cuma günü akşamı belirtilen saatlerinde sizleri karşıladıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah erken saatlerde kahvaltı(ekstra) molamızı bir tesiste verdikten sonra, ilk göreceğimiz güzellik ABANT GÖLÜ oluyor.

Sabahın sisli,buğulu saatlerinde Abant Gölü bizleri bir başka heyecanlandıracaktır.Denizden yüksekliği 1350 m.olan gölün çevresi çam ve könar ormanları ile kaplıdır, zengin bir yaban hayatı ve florası vardır.Göl üzerinde bulunan nilüferler ayrı bir güzellik verir. Aracımızla göl çevresinde yapacağımız panoramik tur sonrası serbest zaman veriyoruz.Bu zamanda göl çevresinde yürüyüş yapılabilinir,at binilebilinir, faytona binilebilinir, köy pazarından alışveriş yapılabilinir. Bol fotoğraf çekip, doğayı resimledikten sonra verilen saatte toplanarak bu cennet köşeden istemeyerek de olsa ayrılıyoruz.

Bolu’nun başka bir güzelliği olan GÖLCÜK GÖLÜ’ne hareket ediyoruz.Yine çevresi çam ormanları ile kaplı olan bu doğa cennetinin güzelliği bizleri çok etkileyecektir. Bu cennet bölgeyi gördükten sonra BOLU`ya geçiyoruz.

Burada bizi bekleyen minibüslerle, güzel manzaralar eşliğinde YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI`na giriş yapıyoruz. YEDİGÖLLER`de,SAZLIGÖLİNCEGÖLKÜÇÜKGÖLDERİNGÖLBÜYÜKGÖLKURUGÖL ve SERİNGÖL`ü görüyor ve gökkuşağı renklerini andıran rengârenk ağaçlarla kaplı bu ortamda, piknik yaparak, keyifli saatler geçiriyoruz.Sonbaharda kızılın,ilkbaharda ise yeşilin binbir tonuna bürünerek sunduğu muhteşem manzarasında doğa ile baş başa yorucu olmayan yürüyüşler yapıyoruz.

Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak, bölgenin zincir otellerinden olan 5* Ramada By Wyndham’e geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında isteyen konuklarımız otelin ısıtmalı havuzundan aktivitelerinden faydalanabilirler. Konaklama: 5* Ramada By Wyndham

2. gün

ŞİLE-AĞVA-MAŞUKİYE-ORMANYA-HOBBİT EVLERİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası günümüze başlıyoruz. Yunanca metinlerde Hilea olarak geçen Ocaklı Adası'nın üzerinde Gözetleme Kulesi olarak Cenevizliler tarafından 2000 yıl önce inşa edilmiş ŞİLE KALESİ, Osmanlı İmparatorluğu zamanında 1859 yılında yaptırılmış, 60 metre yükseklikteki kayalıklar üzerinde 110 cm. kalınlığında kule şeklinde inşa edilmiş ŞİLE FENERİ ziyaretimiz sonrasında İki Dere Arasına Kurulmuş Köy anlamına gelen, Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi birçok uygarlığın geçiş yeri olmuş, Göksu ve Yeşilçay derelerinin ortasında bir sahil kasabası AĞVA’ya varıyoruz.

Vereceğimiz molada, AĞVA FENERİ’nde fotoğraf çektirebilir, Yeşilçay Deresi kıyısına paralel Rıhtım Caddesi boyunca uzanan sakin, keyifli ve bir hayli romantik, AŞIKLAR YOLU’nda yürüyüş yapabilirsiniz. Molamız sonrasında, İsteyen misafirlerimiz GÖKSU NEHRİ üzerinde düzenlenen (Ekstra) TEKNE TURU’na katılabilir. Serbest zamanımızın ardından rotamızı eski adıyla Uzuntarla Tabiat Parkı yeni adıyla ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI’na doğru hareket ediyoruz.

Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda gelen ziyaretçiler için de tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırıyor. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor.'Yüzüklerin Efendisi''ve''Hobbitler'' filmiyle ünlenen HOBBİT EVLERİ' nin bulunduğu alanı da gezerek bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz.de yürüyüş yapıp, bu muhtesem doğayı fotoğraflıyoruz.

Daha sonra buradan ayrılarak,KARTEPE’nin eteğinde akan derelerin,orman ve zengin bitki örtüsünün içinde adeta gizlenmiş MAŞUKİYE’ye geliyoruz,Maşukiye`nin ismi aşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler "buraya gelen aşık olur" denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu doğa harikası yerde vereceğimiz serbest zamanda isteyenler ATV turuyla doğanın tadını çıkarırken, dileyenler de ZİPLİNE ile adrenalin keyfini yaşayabilirler. Tüm gezilerimizi tamamladıktan sonra İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Uygun molalar vererek, akşam saatlerinde (00:00-01:00) İZMİR’e geliyoruz. Bir başka GEZİPORT seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz

 

 ŞİLE - AĞVA - ORMANYA - MAŞUKİYE - AB

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Ulaşım
  • 1 Gece Konaklama
  • 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği
  • Islak Alan Kullanımı (Havuz,Hamam vb.)
  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Kişisel Harcamalarınız
  • Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
  • Yedigöller Minibüs Ücreti

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

19:50 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü

20:00 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)

20:10 Konak İBB Binası Önü

20:20 Bayraklı Üst Geçit

20:40 Karşıyaka Anıt

21:00 Bostanlı İskele

21:20 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)

21:40 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)

22:20 Manisa Eski Garaj

Programımız Cuma akşamı çıkışlıdır.

.