Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Kapadokya ve Konya Turu 2 Gece Konaklamalı

Aksaray - Ihlara Vadisi - Kaymaklı Yeraltı Şehri - Üçhisar Kalesi - Güvercinlik Vadisi Paşa Bağları - Çavuşin - Çanak Çömlek Atölyeleri - Hacı Bektaş Manzara Vadisi - Hayal Vadisi - Üç Güzeller - Şarap Mahsenleri - Ürgüp - Onix Avanos - Sultan Hanı Kervansarayı- Konya - Mevlana Müzesi

%15 indirim

5000.00 4250.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
3 gün
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
2 gece 3 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda...
Kişi Başı 4250.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

TUR PROGRAMI


1 Gün | Kapadokya

Değerli misafirlerimiz; Belirtilen duraklardan sizleri karşıladıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde varacağımız Aksaray’da da molamızı veriyoruz ve dinlenme tesisinde serbest şekilde kahvaltımızı yapıyoruz. Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km. olan Melendiz Çayı’nın asırlar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine, tarihî adıyla Peristremma’ ya varıyoruz. Bu vadiye panoramik görüyoruz ve coğrafi güzellikleri fotoğrafladıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı, Roma zulmünden kaçan ilk Hıristiyanların sığındığı Derinkuyu Yer Altı Şehrine doğru yol alıyoruz. 7 km. çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı eminiz ki, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek.

Ardından Avanos’a geliyor ve öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Sonrasında belirlenen saatte hareket hareket edip Onyx Doğal Taş Atölyesi’ne varıyoruz. Ruh ve beden sağlığı için sayısız yararları olan bu taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriliyor.

Bir sonraki durağımız Dervent… Kayaçların ve peribacalarının hayvan biçiminde erozyona uğrayarak oluşturduğu ilgi çekici yapıları fotoğraflıyoruz. Üzümleriyle meşhur olan ve bağcılığın yaygın olduğu bölgede pek çok aile işletmesi şarap imalathanesi bulunuyor. Bu atölyelerden birini ziyaret edip üzümler ve şarap üretimi hakkında bilgi aldıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz.Akşam yemeğimiz ve konaklama Kapadokyada otelimizde.

 

 

 

 Konaklama: Avrasya Otel, Suhan Hotel veya vb. oteller


2 Gün | Kapadokya

Güzel atlar diyarında yeni günü günaydınlayıp balon kalkışlarının olduğu alana gündoğumuyla birlikte izlemeye/binmeye gidiyoruz. Ardından Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Üç Güzeller Peri Bacaları. Burada verilen serbest zamanın ardından 2000’li yılların efsane dizilerinden olan Asmalı Konak’ın çekildiği konağı ziyaret ediyoruz.

Sonrasında Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane ve Çarıklı kiliselerini gezdikten sonra öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemek sonrasında 3000 tecrübenin ürünü ve yöreyle özdeşleşmiş olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için çanak/çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz.

Ardından peribacalarının arasında ATV’lerle bir saatlik bir safari turu gerçekleştiriyoruz(ekstra).Peribacalarının bize eşlik ettiği bu turun ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

 Konaklama: Avrasya Otel, Suhan Hotel veya vb. oteller


3 Gün | Konya

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan SULTANHANI KERVANSARAYI’ nı görüyoruz. Buradan, sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan başka bir şehrimiz KONYA’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından, gerek mimarisinde, gerekse müze içinde bulunan ilginç tarihi eserleri ile gizemini hala koruyan, MEVLANA MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretimiz sonrasında, geri dönüş yolculuğumuzda AFYON-UŞAK-KULA- SALİHLİ-TURGUTLU üzerinden, uygun molalarla,  İZMİR’ e dönüyoruz ve 23:30-00:30 arası İzmir'de oluyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • 2 Gece Otel Konaklama
 • 2 Akşam Yemeği (Otelde)
 • 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı (Otelde)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Çevre Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müzekart önerilir)
 • İsteğe bağlı aktiviteler;
 • Balon Biniş Turu : 2200TL
 • Öğle Yemekleri
 • Atv Safari : 400TL
 • Balon İzleme Turu : 150TL
 • Geleneksel Türk Gecesi : 500TL

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

19:20 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
19:30 Bostanlı İskele
19:40 Karşıyaka Anıt
19:50 Bayraklı Üst Geçit
20:10 Konak İBB Binası Karşısı
20:30 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
20:50 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
21:10 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)
21:40 Manisa Eski Garaj