Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

1 Gece Konaklamalı Ankara ve Eskişehir Turu

Ankara, Ankara Kalesi, 1. Meclis-2.Meclis Binası, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Eskişehir, Tarihi Odun Pazarı Evleri, Balmumu Heykel Müzesi, Porsuk Çayı, Kent Park- Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı

%8 indirim

3000.00 2750.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..


1 Gece Konaklamalı Ankara ve Eskişehir Turu

Konaklama
1 gece
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
2 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda
Kişi Başı 2750.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

FİYAT HESAPLA / SATIN AL

DETAYLAR

Eskişehir ve Ankara Turu

Ciğerci Ahmet'de Sıra Gecesi ile Akşam Yemeği!
 • Porsuk Çayı
 • Masal Şatosu
 • Balmumu Müzesi
 • Eskişehir Sıra Gecesi
 • Anıtkabir
 • 1. Meclis ve 2. Meclis

 ESKİŞEHİR & ANKARA TURU 

 
Ankara, Ankara Kalesi, 1. Meclis-2.Meclis Binası, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı Müzesi
 
Eskişehir, Tarihi Odun Pazarı Evleri, Balmumu Heykel Müzesi, Porsuk Çayı,
Kent Park- Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Devrim Arabası, Masal Şatosu
 

 

ESKİŞEHİR CİĞERCİ AHMET'TE SIRA GECELİ MÜZİKLİ EĞLENCELİ AKŞAM YEMEĞİ FARKIYLA !!

1 Gün | İZMİR - ANKARA - ESKİŞEHİR

Değerli misafirlerimiz; Belirtilen duraklardan Cuma akşamı belirtilen saatlerde sizleri karşıladıktan sonra, GEZİPORT konforlu otobüsleri eşliğinde, sabah erken saatlerde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz(ekstra).

Kahvaltı sonrası gezimize başlayarak tüm Ankara manzarasını izleyebileceğimiz, eski Ankara evlerini ve daracık sokaklarını görebileceğimiz tarihi dokusu içerisinde, hanları, hamamları, konakları, sepetçileri, bakırcıları ve ilginç müzeleri ile başka bir Ankara’yı içinde barındıran Ankara Kalesi’ni görmeye gidiyoruz. Bu harika yerde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında, Anadolu’da iz bırakmış birçok medeniyetin izlerini görebileceğimiz, dünyanın sayılı müzeleri arasında gösterilen Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Ardından, 1. Mecliis ve 2. Meclis Binalarını gezerek, Atamızın ebedi istirahatgâhı, Türk mimarlarının üstün bir eseri olan Anıtkabir’e hareket ediyoruz. Her iki yanı, gücü temsil eden Aslan heykelleriyle donatılmış olan, Aslanlı yoldan başlayarak hüzünlü bir yürüyüşle, Anıtkabir’e ulaşıyoruz. Saygı duruşumuzu gerçekleştirip, Kurtuluş Savaşı Müzesi gezimizi de tamamladıktan sonra, Eskişehir’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Odamıza yerleştikten sonra akşam yemeği için Ciğerci Ahmet Usta'da sıra gecesi eğlencesine gidiyoruz.

İsteyen konuklarımız bu güzel şehrin hareketli gece yaşamını görmek için gece turuna çıkabilirler. Eskişehir merkez lokasyonunda bulunan otelimizin bu avantajıyla, birçok yere yürüyerek gezintiler yapabilirsiniz. Şehrin trafiğe kapalı en ünlü caddesi olan DOoktorlar Caddesi, Espark Avm, Porsuk Çayı çevresinde hareketli yaşantısı ile ünlü Adalar Bölgesi, Haller Gençlik Merkezi ve Barlar Sokağı’nda keyifli saatler geçirebilirsiniz.Konaklama: Madame Tadia Otel, Soyiç Otel vb.

2 Gün | ESKİŞEHİR - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Eskişehir’in akciğeri olan Kent Park’a gidiyoruz.

Yaz aylarında denize gidemeyen kent halkının deniz keyfini yaşayabilecekleri yapay plaj, iki açık yüzme havuzu, bir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, oyun grupları, restoranlar, gölet, at binme alanları, gül bahçeleri, spor alanları, heykel ve anıtları, kültür sanat etkinlikleri için açık alanları, eğlence ve dinlenme mekânları ile Eskişehir’in önemli sosyal yaşam alanlarından biri olan KENT PARK’ı geziyoruz.

Kentpark gezimizin ardından, Tarihi Odun Pazarı Mahallesi’ne geçiyor, restore edilmiş şehir konaklarını ve evlerini görüyoruz. Rehberimizin anlatımları ve fotoğraf çekimlerimizi tamamlayarak, Türkiye’nin ilk Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Burada birçok sanatçının eserlerini görme şansına sahip olacaksınız. Daha sonra, Atlıhan’da Eskişehir el sanatlarının en önemli örneklerinden olan Lületaşı çeşitlerini görmeye gidiyoruz. El sanatları çarşısında alışveriş için serbest zaman takiben, şehrin en güzel yapılarından biri olan tarihi Kurşunlu Külliyesi’ni geziyoruz. Ardından Balmumu Heykelleri Müzesi’ni de keyifle ve ilgiyle gezdikten sonra, ESKİŞEHİR’in ünlü çiğ böreğini yiyerek, şehir merkezine geçiyoruz.

Kafelerini, köprülerini, vilayet konağını, belediye binasını ve heykellerle süslü caddelerini görerek, modern görünümlü şehrin, modern görünümlü şehrin, Porsuk Çayı’nda isteyen konuklarımız (ekstra) Gondol Gezisi ile Venedik havasını, Bot Gezisi ile, Amsterdam havasını yaşayabilirler.

Eskişehir’in en büyük parklarından biri olan, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nı görmeye gidiyoruz. Verilecek serbest zamanda, Korsan Gemisi ve Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan Buharlı Mini TrenÇocuk Oyun AlanlarıHayvanat BahçesiBilim Merkezi UzayAnfitiyatro’yu, yeni açılan Sualtı Dünyası (akvaryum), Masal Şatosu’nu görme şansına sahip olacaksınız .

Geçirdiğimiz güzel ve eğlenceli bir günün ardından, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 23:00-00:00 saatleri arasında İzmir'e varıyoruz.

Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka GEZİPORT seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebele dönüş bileti ve uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • 1 Gece Konaklama
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

21:30 Fahrettin Altay (Ziraat Bankası Önü) 
21:45 Üçyol Meydan (Pamukkale Yazıhane Önü) 
22:00 Konak İskele İBB Binası Önü 
22:10 Bayraklı Üst Geçit
22:15 Karşıyaka Anıt 
22:30 Bostanlı İskele 
22:45 Mavişehir ( Mavibahçe AVM Önü )
23:00 Bornova Metro Opet Benzinlik
23:20 Manisa Eski Garaj


Programımız Cuma akşamı çıkışlıdır!


Dileyen misafirlerimiz yol güzergahımız üzerinde bulunan Turgutlu, Salihli ve Uşak güzergahlarından turumuza katılabilir.
Turlarımız katılımcı kişi sayısına göre 19,32 ve 46 kişilik araçlarla gerçekleşmektedir