Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Efes Antik Kenti-Meryem Ana Evi-Şirince Turu

Efes Antik Kenti,Meryem Ana Evi,Selçuk,Şirince,İsa Bey Camii

%8 indirim

625.00 575.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
günübirlik
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda
Kişi Başı 575.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

 İzmir'den Sabah Saat 08:00 da hareket ediyoruz.

 Yolda verdiğimiz molanın ardından Selçuk ilçesine varıyoruz. İlk ziyaret noktamız ilçeye 9 km uzaklıkta olan Bülbül dağındaki Meryem Ana Evi oluyor.

 Meryem Ana Evi 1891 yılında Lazarist papazlar tarafından keşfedilmiş ve Papa VI. Paul’un 1967’deki ziyaretinden sonra Hristiyanlar için haç merkezi olarak kabul edilmiştir.  Müslümanlar için kutsal sayılan kilisenin Dilek Duvarına adak bırakmak isteyenler adak kâğıtlarını bırakıyorlar ve Kutsal Çeşmeden su içip ardından bir dönemin metropolü sınıfında tamamen mermerden yapılmış Efes Antik Şehri'ne gidiyoruz.

  Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve Umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan öğle yemeğimizi yemek için Selçuk’ta bulunan restorantımıza geçiyoruz.

  Restoranımıza giderken yol üstünde bulunan Yedi uyuyanlar evi ve Artemis Tapınağı nı rehberlerimiz sizlere anlatıp yerlerini araç içinden görüyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından ilk ziyaret yerimiz aydın oğulları beylik zamanından kalma Türk mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan İsa Bey Camii günümüzde hala ibadete açık olan camii 1300 lü yıllarda yapılmış olup yapılırken malzemeler devşirme olarak kullanıldığından camii içinde antik döneme ait roma sütunları ve dönemsel işlenmiş mermerleri görebilirsiniz. 

Ziyaretimizin ardından altı büyük kubbesi olan incil yazarı St. John mezarının bulunduğu St. John Bazilikası'nı ziyaret edip 10 km lik bir kısa bir yolcuğun ardından Şirince’ye ulaşıyoruz. Yunan yazar Dido Sotiriou’nun "Benden selam söyle Anadolu’ya adlı eserinde bahsettiği" eski Rum köyü Şirince. Otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz.

Şarap evlerinde meyve şaraplarının nasıl yapıldığını dinliyoruz. İsteyen misafirlerimiz ücretsiz olarak tadına bakabilir ve alışveriş yapabililirler. Şirince gezimizin ardından İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Başka bir GEZİPORT organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Gezi Sigortası
 • Acente Refakati

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle Yemeği ve Sabah Kahvaltısı

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Meryem Ana Giriş: 
  Efes Antik Kenti: Müzekartı olan misafirlerimiz ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirler. Olmayan misaflerimiz ise yetişkin 60 TLöğrenci 30 TL karşılığında müze kartı edinip 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabilirler.  

  (Öğrenci misafirlerimizin mutlaka öğrenci kimlik kartlarnın yanında olması gerekmektedir.)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

 • Karşıyaka Anıt Önü
 • Bornova Ege Üni Acil Önü
 • Şirinyer Eroğlu İş Merkezi Önü
 • Üçyol Kamilkoç Yazıhanesi Önü
 •  
 • NOT: Hareket saatleri ve rehberimizin numarası 1 gün önce sizlere SMS yolu ile bildirilecektir.