Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

İzmir Çıkışlı 2 Gece Konaklamalı İstanbul Turu

DOYA DOYA 3 GÜN İSTANBUL TURU

%16 indirim

950.00 800.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
2 GECE
Ulaşım Şekli
Otobüs
Tur Süresi
3 GÜN
Hareket Tarihleri
Hareket Noktaları
Detaylarda
Kişi Başı 800.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Tur Talep Formu

TUR DETAYLARI

İSTANBUL KÜLTÜR TURU

 

3 GÜN 2 GECE

Sultanahmet, Eminönü, Pier Loti, Miniatürk, Dolmabahçe, Topkapı, Ayasofya, Adalar, Çamlıca Tepesi, Boğaz Turu, Ortaköy, Kumkapı Eğlence

2 GECE - 4*  HOTEL KONAKLAMASI

yada aynı standartlarda otel

KONAKLAMALI

KLASİK ve KEYFİ İSTANBUL

…………..Akşam saat 23:30 ’da Menemen den, 00:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önünden konuklarımızı alıp otobüsümüzle yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde İstanbul'a ulaşıyoruz.

1.GÜN: ÇAMLICA - SULTANAHMET - TOPKAPI - AYASOFYA - YEREBATAN - İSTANBUL

ÜSKÜDAR'da Yeşilçam ın simgelerinden ÇAMLICA TEPESİ ne çıkıp 7 tepeli şehre karşı kahvaltımızı yapıyor ve çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından tarih ile içiçe turumuza başlıyoruz; İZNİK çiniciliğinin parlak döneminin en güzel çinileriyle süslü olan, bu yüzden MAVİ CAMİ de denilen SULTANAHMET CAMİİ, AYASOFYA. Osmanlı'nın 4 asır yönetim merkezi olmuş TOPKAPI SARAYI, Tarihi HİPODROM. Bir zaman makinesi gibi sizi alıp bir asır öncesine götürecek SOĞUK ÇEŞME SOKAĞI ve sizi Bizans'ın mistik havasını yaşatacak 336 sütunlu YEREBATAN SARNICI nı (SARAYI) geziyoruz. Aldığımız serbest zamanın ardından turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 1453 PANORAMA MÜZESİ - DOLMABAHÇE - BOĞAZ TURU - MİNİATÜRK – AKVARYUM - KUMKAPI

Sabah kahvaltısından sonra, Panorama 1453 Tarih Müzesini geziyoruz ardından içindeki eşyalarla döneminin yaşamını tanıtması bakımından ilginç olan ve ATATÜRK ün ömrünün son yıllarında oturduğu DOLMABAHÇE SARAYI nı gezmeye gidiyoruzDaha sonra BOĞAZ TURUNA çıkıyoruz. Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy boyunca tarihi yalılar arasından turumuzu tamamlayıp, Haliç'in kıyısından geçerek Eyüp'e geliyor ve teleferik ile PİER LOTİ 'ye çıkarak çaylarımızı Haliç'in eşsiz güzelliği karşısında içiyoruz.  MİNİATURK MÜZESİNİ ziyaret ediyoruz. Buradan AKVARYUMA gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle gece eğlencenin keyfini çıkarmak için KUMKAPI 'ya gidiyoruz.

3.GÜN: ADALAR VAPURU - ADALAR TURU - ŞİLE - AĞVA - İZMİR 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Adalar vapuru ile KINALI, BURGAZ, HEYBELİ adayı panoromik görüyoruz. Adalar vapurundan BÜYÜK ADA'da inip rehberimizin vereceği serbest zamanda ada turumuzu yapıyoruz. Adalar gezimizin ardından otobüsümüz ile buluşup öğleden sonra ŞİLE’ye hareket ediyoruz. Tarihi ŞİLE FENERİ ve kuşbakışı eşssiz manzaraya sahip limanı gördükten sonra yemyeşil doğası, iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri, cephesinde Karadeniz'in masmavi suları, birbirinden lezzetli balıkları ile İstanbul'un kuzeydoğusunda yer alan bir doğa harikası olan AĞVA’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızın sonrasında sazlıkların arasında yaptığımız tekne turunun ardından güzel anılarla AĞVA 'dan ayrılıyoruz. Kandıra-İzmit üzerinden İzmir' e doğru yola çıkıyoruz. YALOVA, BURSA, BALIKESİR üzerinden, yoldaki gerekli molaların ardından nadide şehrimize ulaşıyoruz. Bir sonraki GEZİPORT organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 •  İSTANBUL 4* HOTEL’ de
 •   (2 GECE)  SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL
 •  FERİBOT GEÇİŞLERİ
 •  LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM
 •  PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ 
 •  SEYAHAT SİGORTASI
 •  GEZİPORT Güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 •  MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK VE DİĞER TÜM GİRİŞ ÜCRETLERİ
 •  OTELDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
 •  ÖĞLE YEMEKLERİ
 •  YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
 •  BOĞAZ TURU   
 •  AĞVA’ da TEKNE TURU
 •  ADALAR ŞEHİR HATLARI VAPURU
 •  PİER LOTİ TELEFERİK ÜCRETİ
 • KUMKAPI EĞLENCESİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Üçkuyular Meydan

Üçyol Metro

Ksk Anıt

Bornova Metro