Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu 8 Gün 7 Gece

İZMİR ÇIKIŞLI KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU

'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
Yörenin en iyi otel ve Yaylalarında konaklama + Batum
Ulaşım Şekli
Otobüs
Tur Süresi
8 Gün 7 Gece
Tarihler
Hareket Noktaları
Detaylarda...
Kişi Başı 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU

BOLU'DAN BATUM'A KADAR

İZMİR ÇIKIŞLI KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU

KARADENİZİN BÜYÜLÜ GÜZELLİKLERİ YAYLALARDA KEŞFEDİLİR

YÖRENİN EN İYİ OTELLERİ VE YAYLALARINDA KONAKLAMA FIRSATI

8 GÜN 7 GECE

6 GECE OTEL KONAKLAMALI PROGRAM

 

1.GECE

Akşam belirlenen saatte siz değerli yolcularımızı alarak turumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde BOLU – ABANT GÖLÜ kavşağına vararak kahvaltı molamızı veriyoruz.

 

1.GÜN: İZMİR – ABANT – AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU

Sabah kahvaltısını uygun bir yerde ekstra olarak yaptıktan sonra, ünlü turizm beldesi Türkiye’nin en güzel gölü olan 1100 mt yükseklikteki ABANT GÖLÜ’ne varıyoruz. Gölün çevresinde otobüsümüzle tam bir tur yaparak müsait bir yerde araçtan inerek manzarayı kameramızla ölümsüzleştiriyoruz. Ardından BOLU, MENGENÇAYCUMA , DEVREK, BARTIN üzerinden, Karadeniz’in en güzel sayfiye kentlerinden biri olan AMASRA’ya gidiyoruz. AMASRA KALESİ’ni görüp, ahşap işlemecilikleri ile meşhur Çarşısı’nı geziyor, alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Kısa bir yürüyüş yaparak, öğle yemeği için (ekstra) bir restoran ta keyifli bir yemek yiyoruz. Yemek sonrası, Türk toplum yaşantısının en keskin izlerini taşıyan müze kent SAFRANBOLU’ya geçiyoruz. Sivil mimarinin en güzel örneklerinin bulunduğu eski SAFRANBOLU EVLERİ’ ni geziyoruz. Daha sonra CİNCİ HANI, KÖPRÜLÜ CAMİİ, YEMENİCİLER ARASTASI, KAYMAKAMLAR EVİ’ ni görüyoruz. Çarşısında lokum ve şekerleme alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra, KASTAMONU’ ya doğru devam ediyoruz. KASTAMONU deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: KASTAMONU – SİNOP – SAMSUN

Sabah kahvaltısını otelimizde erken saatlerde aldıktan sonra, KASTAMONU şehir turumuza başlıyoruz. KASTAMONU turu esnasında göreceğimiz yerler; ŞERİFE BACI ANITI, ATATÜRK ANITI, CEZALI SAAT, HÜKÜMET KONAĞI. Turumuzu tamamladıktan sonra, KÜRE DAĞLARI’nı aşarak SİNOP’a ulaşıyoruz. Zaman dahilinde, SİNOP’un dizilerde bile konu olmuş ünlü HAPİSHANESİ ile KALE’sini geziyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) yöresel tatlardan oluşan özel bir menü eşliğinde alarak, yolumuza devam ediyoruz. Karadeniz İlk durağımız olan SAMSUN’a varıyor ve BANDIRMA VAPURU’nu gezip İLK ADIM ANITI’nda fotoğraf molası verip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN : SAMSUN – ÜNYE – TRABZON – AYDER

Sabah kahvaltımızın ardından ATATÜRK KÖŞKÜ ve AYASOFYA MÜZESİ ni görüyoruz. TRABZON un ünlü gümüş işçiliği, hasır örgü ve kazaziye alışverişi yaptıktan sonra Trabzon ’dan ayrılıyoruz. SÜRMENE de bıçak alışveriş ziyareti yapıyoruz. SÜRMENE ’den çıkışta MEMİŞAĞA KONAĞI ’na uğruyoruz. Burada tereyağ, bal, kuymak peyniri gibi yöresel ürünlerin alışverişini yapabilirsiniz. Çay fabrikasında çay alış-verişi yapmak üzere mola veriyoruz. Alışverişlerimizin ardından  AYDER YAYLASI’na gelip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN:  AYDER – ARTVİN – GÜRCİSTAN BATUM – HOPA

Sabah kahvaltımızın ardından Minibüslerle ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasındaki Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Fırtına deresinin oluşturduğu Flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi dere kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Kırmızı benekli alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisi için dolmuşlarımıza yerleşiyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zil kale‘ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip, Hopa’ya geliyoruz. Hopadan SARP sınır kapısına ulaşıp BATUM’a geçiş yapıp Zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp BATUM’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında  ORTA CAMİİ – TÜRK SOKAĞI – AVRUPA MEYDANI – MEDEA HEYKELİ ( ALTIN POST HEYKELİ ) POSEİDON ÇEŞMESİ – PİAZZA – ALFABE KULESİ – TERS RESTORANT – ALİ-NİNO HEYKELİ – DANS EDEN ÇEŞME bulunuyor. Batum gezimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

BATUM’A GEÇİŞ : Batum’a geçiş için T. C. kimlik numarası bulunan yeni nüfus cüzdanı veya Eski Nufus cüzdanının değiştirme süresinin 10 yılı aşmamış olması  yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan Yeni veya hasarsız ve 10 yılı aşmamış nüfus cüzdanınızı bulundurunuz. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.

 

5.GÜN :  HOPA – KARAGÖL – RİZE – UZUNGÖL – KAYABAŞI

Sabah kahvaltımızın ardından Otelimizn önünden  dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl’e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Kaçkar dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş  yapabilir. Karagöl gezimizin ardından otobüsümüze yerleşip  RİZE’ye gelip RİZE bezi hakkında bilgi alabileceğimiz bir atölyeyi ziyaret ederek, alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Ardından Karadeniz’in en önemli destinasyonlarından biri olan UZUNGÖL’e varıyoruz. Uzungöl gezimizin ardından  YAYLA otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylada.

 

6.GÜN KAYABAŞI – GİRESUN – ORDU  – AMASYA

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp , Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Terme’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük tesisleri olan Ulusoy Terme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun yolu ile Amasya’ya geliyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan Amasya’da; Kaya Mezarlarını, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesini, Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi, Yeşilırmak  kıyısında yapılmış olan yalı boyu evlerini görüp  Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan su kanallarını, izleyerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7.GÜN:  ÇORUM – ANKARA – İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra ANKARA’ya ANITKABİR’e gelip Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip AFYONUŞAKKULA güzergâhını takip ederek kısa molalar ile birlikte geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka GEZİPORT organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM
 • ÇEVRE GEZİLERİ VE TURLAR
 • 6 GECE OTELLERDE KONAKLAMA
 • OTELLERDE 6 SABAH KAHVALTISI
 • OTELLERDE 6 AKŞAM YEMEĞİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT YOLCU SİGORTASI
 • GEZİPORT GÜVENCESİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
 • BATUM TURU ve YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU – 100.00 TL (zorunlu değil)
 • AYDER ZİLKALE MİNİBÜS ÜCRETİ – 75.00 TL (zorunlu değil)
 • BORÇKA KARAGÖL MİNİBÜS ÜCRETİ – 75.00 TL (zorunlu değil)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

 • ÜÇKUYULAR
 • ÜÇYOL
 • ŞİRİNYER
 • KARŞIYAKA
 • BORNOVA
 • DİĞER NOKTALAR İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ.