Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

İtalya Elite Napoli Roma Milano Sorrento Cinque Terre Floransa

'dan
Başlayan Fiyatlarla..


İtalya Elite Napoli Roma Milano Sorrento Cinque Terre Floransa

Ulaşım Şekli
Uçak ile gidiş dönüş
Tur Süresi
7 Gün 6 Gece
Tarihler
Hareket Noktaları
Kişi Başı 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

1.GÜN CUMARTESİ İZMİR - ROMA - (CASERTA SARAYI) - NAPOLİ

 

Cuma akşamını Cumartesi'ye bağlayan gece yarısını 3 saat geçerken, saat 03:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde Geziport görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK3017 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 05:00'de Roma'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Caserta Sarayı gezimiz için hareket. Kimine göre, Yıldız Savaşları1: Gizli Tehlike filmindeki Kraliçe Amidala'nın, kimine göre Yıldız Savaşları 2: İmparatorun Dönüşü filmindeki Kraliçe Jamillia'nın sarayı... Ya da “Görevimiz Tehlike 3" filmindeki Vatikan şehri… Dikkatli bakıldığında aslında üçü de İtalya'nın Napoli kentinde yer alan, Reggia di Caserta olarak bilinen Caserta Kraliyet Sarayı. Versailles Sarayı'ndan esinlenilerek inşa edilen yapılar arasında orijinaline en yakın olan eserdir. Bourbon monarşisinin ihtişamını ve görkemini göstermek üzere yapılmış olan sarayda geçireceğimiz etkileyici zamanın ardından Napoli'ye varış ve şehir turumuz. TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik şehir turumuzda 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma'daki Pantheon'dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev'in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından Napoli'deki otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Napoli'deki otelimizde.

 


2.GÜN PAZAR NAPOLİ (SORRENTO)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Sorrento gezimiz için yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Sorrento gezimiz. Limon bahçeleri ile deniz arasında yerleşmiş bu küçük şehrin dar sokaklarında keyifli gezimizin ardından Sorrento’da serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Napoli'ye dönüş ve serbest zaman. Konaklama Napoli'deki otelimizde.


3.GÜN PAZARTESİ NAPOLİ (NEMİ KASABASI) - ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Nemi Kasabası turumuz için hareket. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma'nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası'nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından Roma'ya varış ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları ve Via Del Corso görülecek yerler arasında. Şehir turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize transfer. Konaklama Roma'daki otelimizde.


4.GÜN SALI ROMA - (ORVİETO) - (LUCCA) - MONTECATİNİ

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Orvieto turumuz için hareket. Volkanik kayaların üzerine kurulu küçük bir yerleşim yeridir Orvieto. Gezimiz sırasında teleferik ile Şahin Tepesine çıkıyor, buradan da yürüyerek şehrin merkezine ulaşıyoruz. Şehirdeki beyaz ve siyah mermerlerle inşa edilen San Domenico Kilisesi dünyanın en önemli Ortaçağ miraslarından biri olarak kabul ediliyor. Şehrin dar sokaklarında yer alan cafe ve restoranlar, şarap ve makarna satan küçük dükkanlar, el işi ürünler satan hediyelik eşya dükkanları bu günkü gezimize keyif katan diğer unsurlar. İtalya'nın yavaş şehir akımı kapsamında olan bu küçük şehir gerçekten yaşanılır bir yer dedirtiyor insana.

Turumuzun ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Lucca turu için hareket. Rönesans döneminden kalma surları ile ünlü, Unesco Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan, tarih, sanat ve mimari şehri olarak anılan Lucca'da keyifli saatler ve bölgeye özgü yöresel tatları ve hediyelikleri satın alma imkanı. Gezimizin ardından Montecatini'ye transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


5.GÜN ÇARŞAMBA MONTECATİNİ (FLORANSA)

Sabah kahvaltımızın ardından aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa´ya transfer ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Montecatini’ye dönüş. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


6.GÜN PERŞEMBE MONTECATİNİ (CINQUE TERRE) - CENOVA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Cinque Terre turu için hareket. İtalya'nın batı sahilinde; UNESCO Dünya Mirası listesindeki rengarenk minicik köyleri ile Cinque Terre bölgesini keşfe başlıyoruz. Fotoğraf makinelerinizi yanınıza almayı unutmayın. Bugün çekeceğiniz her fotoğraf, adeta bir kartpostal karesi gibi olacak. La Spezia'dan başlayan gezimizi tamamladıktan sonra günümüz akşam üzeri yapacağımız otobüs yolculuğu ile Cenova'da son bulacak. TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Cenova şehir turumuzun ardından otelimize yerleşme. Konaklama Cenova'daki otelimizde.


7.GÜN CUMA CENOVA - MİLANO - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından Milano'ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano panoramik şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından alışveriş için serbest zaman. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Milano Malpensa Havalimanı’na hareket. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK 3018 sefer sayılı AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 00:45'de İzmir'e hareket ediyoruz.

İzmir'e varış ve başka bir Geziport turunda buluşmak üzere vedalaşma.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

-İZMİR / ROMA ve MİLANO / İZMİR TÜRK HAVA YOLLARI AKTARMASIZ DİREKT SEFERİ İLE UÇUŞLAR

-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

-ŞEHİR GİRİŞ (CHECK POINT) ÜCRETLERİ

-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ (CITY TAX) -PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve İTALYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ

-PROGRAMDA BELİRTİLEN 11 ADET GEZİ

-NAPOLİ YAKINLARINDA 2 GECE -ROMA'DA 1 GECE -CENOVA YAKINLARINDA 1 GECE ODA KAHVALTI (Continental) ve MONTE CATİNİ'DE 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

-SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER

-GEZİPORT REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Schengen Vize Ve Servis Ücreti : € 120 (Yeşil Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur)
-Yurtdışı Çıkış Fonu (Devlete Ödenen 15 Tl) (Uçuştan Önce Bankaya Yatırılmalıdır) 
-Seyahat İptal, Vize, Sağlık Güvence Paketi: € 15 (70 Yaş Üzeri € 30.-) 
-İsteğe Bağlı Turlar Ve Otel Aktiviteleri

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ