Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Kapadokya Turu 2 Gün 1 Gece

Aksaray-Ihlara Vadisi-Kaymaklı Yeraltı Şehri-Üçhisar Kalesi-Güvercinlik Vadisi Paşa Bağları-Çavuşin-Çanak Çömlek Atölyeleri-Balon Turu Manzara Vadisi-Hayal Vadisi-Üç Güzeller-Turasan-Ürgüp-Avanos ANADOLU'nun EN BÜYÜK KERVANSARAYI SULTANHANI KERVANSARAYI GEZİSİ FARKIYLA

%7 indirim

3000.00 2800.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
1 gece konaklamalı
Ulaşım Şekli
Otobüs
Tur Süresi
2 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
Detaylarda
Kişi Başı 2800.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

FİYAT HESAPLA / SATIN AL

DETAYLAR

Aksaray ~ Ihlara Vadisi ~ Kaymaklı Yeraltı Şehri ~ Üçhisar ~ Güvercinlik Vadisi
Paşa Bağları ~ Çavuşin ~ Çanak Çömlek Atölyeleri ~ Balon Turu
Manzara Vadisi ~ Hayal Vadisi ~ Üç Güzeller ~ Turasan ~ Ürgüp  ~ Asmalı Konak

ANADOLU'nun EN BÜYÜK KERVANSARAYI
SULTANHANI KERVANSARAYI GEZİSİ FARKIYLA!

 

Kapadokya 1. gün

Değerli misafirlerimiz; Belirtilen duraklardan Cuma gecesi sizleri karşıladıktan sonra, GEZİPORT konforlu otobüsleri ve otobüs ikramları eşliğinde, Cumartesi sabah saatlerinde varacağımız Aksaray’da da molamızı veriyoruz ve dinlenme tesisinde serbest şekilde kahvaltımızı yapıyoruz.Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km. olan Melendiz Çayı’nın asırlar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine, tarihî adıyla Peristremma’ya varıyoruz.

Bu vadiye panoramik görüyoruz ve coğrafi güzellikleri fotoğrafladıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı, Roma zulmünden kaçan ilk Hıristiyanların sığındığı Derinkuyu Yer Altı Şehrine doğru yol alıyoruz. 7 km. çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı eminiz ki, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. 

Ardından Avanos’a geliyor ve  öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Sonrasında belirlenen saatte hareket hareket edip Onyx Doğal Taş Atölyesi’ne varıyoruz. Ruh ve beden sağlığı için sayısız yararları olan bu taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriliyor.

 

Bir sonraki durağımız Dervent… Kayaçların ve peribacalarının hayvan biçiminde erozyona uğrayarak oluşturduğu ilgi çekici yapıları fotoğraflıyoruz. Üzümleriyle meşhur olan ve bağcılığın yaygın olduğu bölgede pek çok aile işletmesi şarap imalathanesi bulunuyor. Bu atölyelerden birini ziyaret edip üzümler ve şarap üretimi hakkında bilgi aldıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz.Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.(CİNER OTEL)

(Avrasya Otel, Surban Otel, Emin Koçak Otel, Suhan Hotel, Ciner Otel veya vb.)

2.Gün

Güzel atlar diyarında yeni günü günaydınlayıp balon kalkışlarının olduğu alana gündoğumuyla birlikte izlemeye/binmeye gidiyoruz. Ardından Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Üç Güzeller Peri Bacaları. Burada verilen serbest zamanın ardından 2000’li yılların efsane dizilerinden olan Asmalı Konak’ın çekildiği konağı ziyaret ediyoruz.

Sonrasında Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane ve Çarıklı kiliselerini gezdikten sonra  öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemek sonrasında 3000 tecrübenin ürünü ve yöreyle özdeşleşmiş olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için çanak/çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz.

Ardından peribacalarının arasında ATV’lerle bir saatlik bir safari turu gerçekleştiriyoruz(ekstra).Peribacalarının bize eşlik ettiği bu turun ardından otobüslerimize biniyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 02:30-03:30 arası İzmir'e ulaşıyoruz.Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • 1 Gece Otel Konaklama
 • 1 Açık Büfe Akşam Yemeği (Otelde)
 • 1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı (Otelde)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Çevre Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müzekart önerilir)
 • İsteğe bağlı aktiviteler;
 • Balon Binme Turu
 • Öğle Yemekleri
 • Atv Safari : 400 TL (İki kişi binebilir)
 • Balon İzleme Turu : 150 TL
 • Geleneksel Türk Gecesi : 650 TL

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

19:20 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
19:30 Bostanlı İskele
19:40 Karşıyaka Anıt
19:50 Bayraklı Üst Geçit
20:10 Konak İBB Binası Karşısı
20:30 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
20:50 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
21:15 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)
22:00 Manisa Eski Garaj

Programlarımız cuma akşamı çıkışlıdır.
Araçlarımız kişi sayısına göre 19,32 ve 46 kişilik araçlar olarak ayarlanmaktadır.