Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

İstanbul ve Kartepe Turu 1 GECE Konaklamalı 2 GÜN

Ortaköy, Dolmabahçe Sarayı, Sultanahmet Meydanı, Galata Kulesi, Maşukiye, Kartepe Kayak Merkezi 5* THE NESS TERMAL HOTEL KONAKLAMA

%11 indirim

2250.00 2000.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..


 İstanbul ve Kartepe Turu 1 GECE Konaklamalı 2 GÜN

Konaklama
1 gece
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
1 gece 2 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda
Kişi Başı 2000.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

 • Sultanahmet Meydanı
 • Galata Kulesi
 • Dolmabahçe Sarayı
 • Maşukiye
 • Ortaköy
 • Kartepe Kayak Merkezi
1 Gece Konaklamalı
İlklerin Sahibi İzmir Gezi Fırsatlarında Bir İlk Daha!!

 İSTANBUL ve KARTEPE TURU 

1 GECE 2 GÜN


Ortaköy, Dolmabahçe Sarayı,
Sultanahmet Meydanı, Galata Kulesi, Maşukiye, Kartepe Kayak Merkezi

   
        5* THE NESS TERMAL HOTEL KONAKLAMA

 

1. Gün

Dolmabahçe Sarayı - Ortaköy - Taksim - Galata Kulesi - Sultanahmet

Değerli misafirlerimiz; Belirtilen duraklardan Cuma günü akşamı belirtilen saatlerde sizleri karşıladıktan sonra, GEZİPORT  konforlu otobüsleri ile yolculuğumuza başlıyoruz.

Yol güzergahı üzerinde uygun bir noktada gerçekleştireceğimiz kahvaltımızın (ekstra) ardından İstanbul'da ilk durağımız DOLMABAHÇE SARAYI oluyor.

Dolmabahçe Sarayı, Sultan Abdülmecit’in mimarı Karabet Balyan’ın eseridir. Osmanlı Sultanlarının her devirde birçok sarayı bulunurdu. Ancak esas saray olan Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayının tamamlanmasından sonra terk edilmiştir. İhtişamı ile bizleri hayran bırakacak olan sarayımızdan biraz zor ayrılacağız. Çünkü muhteşem bahçesinin her köşesinde fotoğraf çekimlerimizi yapmak isteyeceğiz.

Saray gezimizin ardından aracımızla buluşup ORTAKÖY'e doğru ilerliyoruz. Burada medeniyetlerin yıllarca içiçe yaşamış olduğu Ortaköy'de Ortaköy Camii önünde ve Boğaz Köprüsü altında bol bol fotoğraf çekip alışverişlerimizi yaptıktan sonra buradan ayrılıyoruz. İstanbul'un en hareketli noktalarından biri olan TAKSİM’e geçiyoruz. GALATA KULESİ ile gezimize başlıyoruz.

Gözetleme Kulesi , Yangın Kulesi , Hapishane ve Restaurant olarak farklı dönemlerde kullanılmış olan kuleyi gezdikten sonra serbest zaman alarak dilediğimizce geziyoruz. Serbest zamanımızın ardından bir sonraki ve ilk gün için son durağımız olan SULTANAHMET bölgesine doğru hareket ediyoruz.

Burada rehberimiz eşliğinde Ayasofya Camii ve Sultanahmet Meydanı ile ilgili tarihi bilgileri hafızalarımıza yer ettikten sonra yolculuğumuza devam ederek konaklama yapacağımız 5* THE NESS TERMAL HOTEL 'e ulaşmış oluyoruz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde gerçekleşmektedir.

  Konaklama: 5* THE NESS TERMAL HOTEL

2.Gün

Maşukiye - Kartepe Kayak Merkezi - İzmir

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında oda anahtarlarımızı teslim ederek otelimizden ayrılıyoruz ve ilk durağımız olan MAŞUKİYE bölgesine ulaşıyoruz.

Maşukiye; Samanlı Dağı Kartepe eteklerinde yer alan, orman içinden akan yayla derenin oluşturduğu çağlayanlar üzerine kurulu restoran, çiftlik, piknik alanları, seyir terasları, pınarlar arasında bir huzur beldesidir. Doğa ile baş başa kalıp, orman içinde dolaşıp, toprağa basıp, su ve kuş sesi dinleyip, haftanın yorgunluğunu burada atabilirsiniz.

Verilen serbest zamanda dileyenler yürüyüş yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz de ATV kiralayabilir veya ZİPLİNE ile uçmanın keyfine varabilirler.(Ekstra) Maşukiye gezimizin ardından 1600–1850 m yükseklik kuşağı üzerinde yer alan KARTEPE KAYAK MERKEZİ’ne ulaşıyoruz.

Burada verilen serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz kayak yapabilir veya kızakla kayabilirler. (Hava şartları müsait olduğu takdirde) Rehberimizin belirteceği saatte otobüsümüzde buluşarak dileyen misafirlerimizin reçel, pişmaniye vb yöresel ürünlerin tadına bakabileceği ve ayni zamanda alışveriş yapabileceği noktada verilen mola sonrasında dönüş yoluna geçiyoruz.

Pazarı Pazartesiye bağlayan gece 23:30-00:30 saatlerinde İzmir'e varmış oluyoruz.

Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka GEZİPORT seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti ve uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş-Dönüş Ulaşım
 • 1 Gece Konaklama
 • 1 Sabah Kahvaltısı (Otelde)
 • 1 Akşam Yemeği (Otelde)
 • Islak Kullanım Alanları
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müzekart önerilir)
 • Kayak Ekipmanları
 • Kişisel Harcamalar

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23:50 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
00:00 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
00:10 Konak İBB Binası Karşısı 
00:20 Bayraklı Üst Geçit
00:30 Karşıyaka Anıt 
00:45 Bostanlı İskele
01:00 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
01:30 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)
02:15 Manisa Eski Garaj
Programımız Cuma akşamı çıkışlıdır.