Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Eskişehir ve Bursa Turu 1 Gece Konaklamalı( Termal Otel Konaklamalı)

Tarihi Odun Pazarı Evleri - Balmumu Heykeli Müzesi - Porsuk Çayı - Gondol Gezisi Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı - Hacıvat Karagöz Müzesi Emir Sultan Cami - Zeki Müren Mezarı - Panorama 1326 Fetih Müzesi - Ulucamii - Kozahan Tophane - Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbesi - Uluabat ve Gölyazı Ayrıcalığı ile birlikte

%10 indirim

3000.00 2700.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..


 Eskişehir ve Bursa Turu 1 Gece Konaklamalı( Termal Otel Konaklamalı)

Konaklama
1 gece
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
1 gece 2 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda
Kişi Başı 2700.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

 • Eskişehir
 • Bursa
 • Porsuk Çayı
 • Masal Şatosu
 • Ulu Camii
 • Sazova Parkı

 BURSA & ESKİŞEHİR TURU

 
Tarihi Odun Pazarı Evleri - Balmumu Heykeli Müzesi - Porsuk Çayı - Gondol Gezisi
Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı - Hacıvat Karagöz Müzesi
Emir Sultan Cami - Zeki Müren Mezarı - Panorama 1326 Fetih Müzesi - Ulucamii - Kozahan
Tophane - Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbesi - Uluabat ve Gölyazı Ayrıcalığı ile birlikte !
TERMAL OTEL KONAKLAMA FARKIYLA KİŞİ BAŞI 2700 ₺ !

 Kapalı Isıtmalı Termal Havuz & Hamam & Sauna

 

1 Gün | İZMİR - ESKİŞEHİR

Değerli misafirlerimizi belirtilen saatlerde duraklarından aldıktan sonra GEZİPORT'un konforlu otobüsleri eşliğinde sabah erken saatlerde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz ve kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz.

Eskişehir’in kalbi olan, Kent Park’a gidiyoruz. Oyun grupları, restoranlar, gölet, at binme alanları, gül bahçeleri, spor alanları, heykel ve anıtları, kültür sanat etkinlikleri için açık alanları, eğlence ve dinlenme mekanları ile Eskişehir’ in önemli bir sosyal yaşam alanlarından biri olan Kent Park’ ı geziyoruz. Ardından, Tarihi Odun Pazarı Evleri’ne geçiyor, restore edilmiş şehir konaklarını ve evlerini görüyoruz. Rehberimizin anlatımları ve fotoğraf çekimlerimizi tamamlayarak burada birçok sanatçının eserlerini görme şansına sahip olacaksınız.

Daha sonra Atlıhan’da Eskişehir el sanatlarının en önemli örneklerinden olan Lületaşı çeşitlerini görmeye gidiyoruz. El sanatları çarşısında alışveriş için serbest zaman ardından Balmumu Heykelleri Müzesi’ni de keyifle ve ilgiyle gezdikten sonra, Eskişehir’ in ünlü çiğ böreğini yiyerek, şehir merkezine geçiyoruz.

Kafelerini, köprülerini, vilayet konağını, belediye binasını ve heykellerle süslü caddelerini görerek, modern görünümlü şehrin, Porsuk Çayı’ nda isteyenlerle, (Ekstra) Gondol Gezisi yapıyoruz. Daha sonra, tekrar otobüsümüze binerek, Eskişehir’in en büyük parklarından biri olan, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’ nı ziyaret ediyoruz.

Verilecek serbest zamanda, Korsan Gemisi ve Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan Buharlı Mini Tren, Çocuk Oyun Alanları, Hayvanat Bahçesi, Bilim Uzay Merkezi, Amfitiyatro’ yu, yeni açılan Sualtı Dünyası, Masal Şatosu’nu görme şansına sahip olacaksınız .

Geçireceğimiz güzel bir gezinin ardından Bursa 'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşmektedir.

Akşam yemeği sonrasında otelin termal sularından aktivitelerinden faydalanabilirsiniz.

 İsteyen misafirlerimiz otelimiz şehir merkezine yakın olduğu için şehri gezmeye çıkabilir dileyen misafirlerimizde 
Arap Şükrü sokağında eğlenebilirler

 

 Konaklama: Bursa Otelleri

2 Gün | ESKİŞEHİR - BURSA - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz.

Bursa'da ilk durağımız Bursa ile özleşmiş olan ve orta oyun meddahlık denince akla gelen Hacivat ve Karagöz Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında dileklerin dilendiği Emir Sultan semtine çeviriyor ve Emir Sultan Camii' si külliyesini gezdikten sonra Sanat Güneşimiz Zeki Müren 'in mezarını da ziyaret etme fırsatı buluyoruz.

Sonraki durağımız Dünya'nın en büyük tam panoramik müzesi olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi 'ni ziyaret ediyoruz. Bursa'nın kalbinin attığı merkezindeki hem mimarisiyle hem de İslami açıdan önemli bir yere sahip olan ünlü Ulu Cami’ni ziyaret ettikten sonra Kozahan’da alışveriş için serbest zaman alıyoruz.

Öğle yemeği için meşhur Bursa İskender'i yemeğe gidiyoruz ve Bursa'nın vazgeçilmezi kestane şekeri alışverişimizi yapıyoruz. Ardından şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz Tophane’ye çıkıyor ve Saat Kulesi’ni, Saray Kalıntıları'nı, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı’nı, anıt ağaçları görüyor ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi’nin Türbelerini ziyaret ediyoruz ve yolculuğumuz Anadolu’da Işık Tanrısı Apollon adına tatlı su kenarına kurulan tek kent olan Gölyazı Köyü’ne gidiyoruz.

Yaklaşık 200 yaşındaki evleri, koruma altındaki kuşları, 733 yıllık çınar ağacıyla görülmeye değer bu küçük balıkçı kasabasını ziyaretimiz sonrasında İzmir'e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Sizleri İzmir'de aldığımız noktalara geri bırakarak bu etkileyici ortamda geçireceğimiz güzel saatlerden sonra, SUSURLUK-BALIKESİR-AKHİSAR üzerinden, akşam saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka GEZİPORT organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebele dönüş bileti ve uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • 1 Gece Konaklaması
 • Termal Alan Kullanımı
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tekne Turu

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

 23:20 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
23:30 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
23:40 Konak İBB Binası Önü
23:45 Bayraklı Üst Geçit
00:00 Karşıyaka Anıt önü
00:15 Bostanlı İskele
00:30 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
01:00 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)
01:45 Manisa Eski Garaj
 Programımız tur tarihlerinden 1 gece önceden çıkışlıdır.
 Yol güzergahı üzerinde Manisa,Salihli,Turgutlu,Kula bölgelerinden turumuza katılabilirsiniz.

Önemli Not: Araç boyutları katılımcı sayısına göre düzenlenir. Minibüs - Midibüs - Otobüs Olabilir.