Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Gökçeada-Bozcaada-Çanakkale Şehitlikl Turu 2 Gece Konaklamalı

Gökçeada-Bozcaada-Çanakkale Şehitlikler-Troya Antik Kenti

%6 indirim

4000.00 3750.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
2
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
2 gece 3 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda...
Kişi Başı 3750.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

Bozcaada & Gökçeada ve Çanakkale Şehitlik Turu

2 Gece 3 Gün
 • GÖKÇEADA
 • BOZCAADA
 • AYNALI ÇARŞI
 • ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ

 BOZCAADA & GÖKÇEADA & ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU 


TÜM FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL !


 (3 Gün - 2 Gece) 2 Gece Çanakkale Merkezde Konaklama!


 ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN!!
 

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

1 Gün | İZMİR - BOZCAADA

Değerli misafirlerimiz;

Belirtilen duraklardan belirtilen saatlerinde sizleri karşıladıktan sonra, GEZİPORT'un  konforlu otobüsleri ile yolculuğumuza başlıyoruz.

Yol üzerinde alacağımız kahvaltımız (ekstra) ardından Akçay, Edremit yolu üzerinden Çanakkale Geyikli Feribot İskelesi'ne varıyoruz. Bozcaada'ya geçmek üzere feribotta yerimizi alıyor ve mis gibi denizin kokusunu içimize çekerek kısa bir feribot yolculuğu yapıyoruz.

Rehberimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile Bozcaada kültür turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden biri olan Bozcaada Kalesi olacak. Ardından bakımlı evleri ve sokakları ile daha dikkat çeken Rum Mahallesi sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Foti Usta Evi, Necdet Kaptan Evi, Çanakkale Gazisi Sokrat İncesu Evi ve Meryemana Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından halk arasında Yalı Cami olarak bilinen Köprülü Mehmet Paşa Cami ve Alaybey Camilerini ziyaret ediyor, serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman içinde dileyenler kafe veya kahvelerde dinlenirken, dileyenler ise adaya özgü hediyelik eşya, domates, incir ve süt reçelleri, sakızlı ve bademli kurabiye, üzüm fidesi ve şarap alışverişi yapabilirler. Adadaki kültür gezisine katılmak istemeyen misafirler ise rehberimizden toplanma saatini öğrendikten sonra ada merkezinde bulunan plajları ve adayı kendi imkanlarıyla gezebilirler.

Turumuz tamamlanması ardından limana dönerek feribota biniyoruz. Merkezde bulunan Çanakkale Saat Kulesi ve Aynalı Çarşı'yı ziyaret ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşmektedir.

 

 Konaklama: Çanakkale Merkez Otelleri

2 Gün | GÖKÇEADA

Sabah kahvaltısının ardından, feribot ile karşıya Eceabat’a geçiyoruz. Ardından Kabatepe limanından feribota binerek Türkiye'nin en batı ucu ve en büyük adası Gökçeada'ya geçiyoruz.

Dünyadaki ilk ve tek cittaslow adası olan adamız 91 km’lik kıyı şeridiyle kirlenmemiş denize, bakır rengi topraklara, mavi ve yeşilin ege rüzgârlarına ve otantik köylere sahip. İlk olarak Kuzu limanından başlıyoruz gezimize. Daha sonra adanın balık restoranlarının olduğu bir sahil köyü olan Kaleköy‘e iniyoruz.

Burada fotoğraflar çekildikten sonra ada merkezine geçiyoruz. Dileyenler adanın meşhur kuzu veya oğlak tandırından veya zeytinyağlı ev yemeklerinden tadabilir. Yemek sonrasında adanın en yüksek tepelerinden biri olan Pınarbaşı‘na çıkıyoruz. Uluğ Çınarların ve buz gibi akan çeşmelerin olduğu bölgede muhteşem Ege manzarasını izliyoruz. Buradan sonra ise ev şarapları ile meşhur Tepeköy'ü geziyoruz. Tepeköy'den dönerken Zeytinli Gölü kenarında durup hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adanın en popüler köylerinden biri olan Zeytinli'ye geçiyoruz.

Madamın meşhur dibek kahvesinden, sakızlı muhallebisinden tadıp köyü keşfettikten sonra günümüzü ada merkezinde tamamlıyoruz.

Merkezde dileyen misafirlerimizin tamamen organik yapılan keçi peyniri, bal, zeytinyağı ve leziz kurabiyeler alabilirler. Yöresel alışveriş molası sonrasında aynı istikametle önce Kabatepe’ye, sonrasında Çanakkale’ye feribot ile geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşmektedir.

 Konaklama: Çanakkale Merkez Otelleri

3 Gün | ECEABAT - ÇANAKKALE ŞEHİTLİK - ALÇITEPE KÖYÜ - ÇANAKKALE - İZMİR

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Çanakkale’den feribotla, Eceabat’a ulaşıyoruz. 1.Dünya Savaşında, Çanakkale muharebelerinin yaşandığı topraklarda Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği ve Çanakkale muharebelerindeki şehitlerimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisi olan Çanakkale Şehitlikler Abidesi’ni ziyaret ediyoruz.

Turumuzun devamında Seddülbahir, Ertuğrul Tabyası, Ezineli Yahya Çavuş ve arkadaşları için yapılmış olan Şehitlik, Anıt ve Ertuğrul Koyu gezilerimizi yaparak, Alçıtepe Köyü’nde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Bu molamızın hemen ardından Aanzak Koyu, Arıburnu Yarları, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Yazıtı, Lone Pıne Anıtı'nı görerek, 57.Piyade Alayı Şehitliği, Kesikdere Şehitliği ve Conkbayırı'nı ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ve duygu yüklü turumuzun sonunda, Eceabat’tan feribotla, Çanakkale’ye geçiyoruz.

Daha sonra, İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’e ulaşıyor ve bir başka  GEZİPORT seyahatinde görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.
 

NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebele dönüş bileti ve uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ulaşım
 • 2 Gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
 • Kahvaltılar Açık Büfe
 • Akşam Yemegi Set Menü
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Çanakkale Eceabat Feribot geçişler
 • Kabatepe Gökçeada Feribot biletleri
 • Geyikli Bozcaada Feribot biletleri
 • Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Otellerde Alınan İçecekler
 • Gökçeada Günübirlik Gezi Minibüs Ücretleri
 • Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
05:10 Üçyol Meydan ( Pamukkale Ofis Önü )
05:20 Konak İBB Binası Önü
05:30 Bornova Metro Opet Benzinlik (Atmlerin yanı)
05:40 Bayraklı Üst Geçit
05:50 Karşıyaka Anıt
06:00 Bostanlı İskele
06:10 Çiğli Belediye Binası Önü
Turlarımız kişi sayısına göre 19,32 ve 46 kişi kapasiteli araçlar ile düzenlenmektedir.
Yol güzergahımızda bulunan Aliağa,Menemen,Çiğli'den yolcularımızı alabiliriz.