Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Gökçeada-Bozcaada-Çanakkale Şehitlikler-Troya Antik Kenti

Gökçeada-Bozcaada-Çanakkale Şehitlikler-Troya Antik Kenti

%14 indirim

2199.00 1899.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
2
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
2 gece 3 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda...
Kişi Başı 1899.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

KUZEY EGE ADALAR
GÖKÇEADA & BOZCAADA & ÇANAKKALE

ŞEHİTLİKLER & TROYA ANTİK KENTİ

5*PARION HOTEL -ÇANAKKALE MERKEZ-

2022 TUR HAREKET TARİHLERİ
1.Tur: 01-03 Mayıs (Ramazan Bayramı-1) (Turumuz Gerçekleşti)
2.Tur: 02-04 Mayıs (Ramazan Bayramı-2) (Turumuz Gerçekleşti)
3.Tur: 19-21 Mayıs (Turumuz Gerçekleşti),
4.Tur: 09-11 Temmuz (Kurban Bayramı-1), 5.Tur: 10-12 Temmuz (Kurban Bayramı-2), 6.Tur: 15-17 Temmuz (Devamı Eklenecektir.)

 

 
PROGRAM
1 Gün: İzmir, Geyikli İskelesi, Bozcaada, Çanakkale

Sabah saat 05.00 ’da ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 05.15 ‘de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 05.45 ‘de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka anıt Karşısı), 05.50 ‘de KARŞIYAKA YUNUSLAR (Karşıyaka Yunuslar Karşısı Mavikule), 05.55 ‘de BOSTANLI (Bostanlı İskele Karşısı Tiyatro Önü), 06.00 ‘de MAVİŞEHİR (Egepark AVM Ön Kapısı), 06.15 ’da ACENTA (Girne Bulvarı) önünden siz değerli yolcularımızı alarak hareket ediyoruz. Yol üzerinde (ekstra) kahvaltı molası verdikten sonra, yolculuğumuzu EDREMİTAKÇAY üzerinden sürdürüyoruz. 

GEYİKLİ İSKELESİ ‘ne ulaşıp, feribotla BOZCAADA ’ya geçiyoruz. Yemek için alacağımız serbest zamanın ardından, rehberimizin anlatımları ile Bozcaada kültür gezimiz BOZCAADA KALESİ ve ESKİ RUM MAHALLESİ ‘den başlıyor. Birbirinden güzel sokaklar arasında gezerken FOTİ USTA EVİ, NECDET KAPTAN KAPTAN EVİ, ÇANAKKALE GAZİSİ SOKRAT İNCESU EVİ, MERYEM ANA KİLİSESİ,  Ada ‘nın Tarihi Yapılarından KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ve ALAY BEY CAMİLERİ görülmesi ardından  serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman içinde dileyenler kafe veya kahvelerde dinlenirken, dileyenler ise adaya özgü hediyelik eşya, domates, incir ve süt reçelleri, sakızlı ve bademli kurabiye, üzüm fidesi ve şarap alışverişi yapabilirler. Adadaki kültür gezisine katılmak istemeyen misafirler ise rehberimizden toplanma saatini öğrendikten sonra ada merkezinde bulunan plajların veya adanın batı kısmında bulunan AYAZMA PLAJI ‘nın tertemiz sularından yararlanabilirler.

Turumuz tamamlanması ardından limana dönerek feribota biniyoruz.  Geyikli İskelesinden kısa yolculuk sonunda konaklama alacağımız ÇANAKKALE şehir merkezine ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Otelimiz ÇANAKKALE MERKEZ ‘de en şanslı konumdaki tesislerden bir tanesi olduğu için akşam ÇANAKKALE MERKEZ ‘e yürüyerek çıkabiliriz.2 Gün: Çanakkale, Eceabat, Gökçeada, Ada Turu

Sabah kahvaltısının ardından, feribot ile karşıya ECEABAT ’a geçiyoruz. Ardından KABATEPE limanından feribota binerek Türkiye'nin en batı ucu ve en büyük adası GÖKÇEADA 'ya geçiyoruz. Dünyadaki ilk ve tek cittaslow adası olan adamız 91 km’lik kıyı şeridiyle kirlenmemiş denize, bakır rengi topraklara, mavi ve yeşilin ege rüzgârlarına ve otantik köylere sahip. İlk olarak Kuzu limanından başlıyoruz gezimize.

Daha sonra eski bir Rum Köyü olan ESKİ BADEMLİ 'ye çıkıyoruz. Otantik köy meydanı, kilisesi, ayazması ve çamaşırhanesi ile meşhur bu köyde Frappe (keçi sütünden kahve) tadabilirsiniz. Daha sonra adanın balık restoranlarının olduğu bir sahil köyü olan KALEKÖY ‘e iniyoruz. Burada fotoğraflar çekildikten sonra ada merkezine geçiyoruz. Dileyenler adanın meşhur kuzu veya oğlak tandırından veya zeytinyağlı ev yemeklerinden tadabilir. Yemek sonrasında adanın en yüksek tepelerinden biri olan PINARBAŞI ‘na çıkıyoruz. Uluğ Çınarların ve buz gibi akan çeşmelerin olduğu bölgede muhteşem Ege manzarasını izliyoruz. Buradan sonra ise Ev şarapları ile meşhur TEPEKÖY 'ü geziyoruz.

Tepeköy'den dönerken ZEYTİNLİ GÖLÜ kenarında durup hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adanın en popüler köylerinden biri olan ZEYTİNLİ 'ye geçiyoruz. Madamın meşhur dibek kahvesinden, sakızlı muhallebisinden tadıp köyü keşfettikten sonra günümüzü ada merkezinde tamamlıyoruz.

Merkezde dileyen misafirlerimizin tamamen organik yapılan keçi peyniri, bal, zeytinyağı ve leziz kurabiyeler alabilirler. Yöresel alışveriş molası sonrasında aynı istikametle önce KABATEPE ’ye, sonrasında ÇANAKKALE ’ye feribot ile geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ÇANAKKALE MERKEZ ‘deki otelimizde.
Not: Feribot saatleri ve adadaki yoğunluk nedeni ile geçişlerimizi otobüssüz gerçekleştirebiliriz.
Böyle bir durumda feribot ücreti müşteriye aittir.3 Gün: Çanakkale Şehitlikler, Truva Atı ve Tarihi Aynalı Çarşı, İzmir

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak ECEABAT ’a geçiyoruz. 253 vatan evladının ebedi beşiği olan, diriliş destanımızın yazıldığı Tarihi Yarımada’da turumuza başlıyoruz. Çanakkale merkezden feribota binerek Çanakkale Boğazını izleyerek ECEABAT ilçesi geçiyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde sırasıyla KİLİTBAHİR KALESİ, TARİHİ TABYALAR, SEYİT ONBAŞI ANITI, HASTANE ŞEHİTLİKLERİ, SARGI YERİ MÜZESİ, ALÇITEPE VE SEDDÜLBAHIR BÖLGELERİ, İNGİLİZ ve FRANSIZ MEZARLARI ve ŞEHİTLER ABİDESİ ziyareti sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz.

Öğleden sonra yakın siper savaşlarının gerçekleştiği Kuzey Cephesine geçerek KANLI SIRT, KIRMIZI SIRT, ANZAK MEZARLARI, ORJİNAL SİPERLER, 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ ve Atatürk’ün saatinden vurulduğu yarımadanın en stratejik tepesi olan CONKBAYIRI ziyaretiyle Şehitlerimizi anıyoruz. Gün sonunda Çanakkale merkeze dönüyoruz. İzmir'e doğru hareket etmeden önce türkülere konu olmuş tarihi AYNALI ÇARŞI 'yı gezip, TROY (TRUVA) filmden kullanılan meşhur TRUVA ATI ‘nı görüp fotoğraflar çektikten sonra İZMİR 'e doğru dönüşe geçiyoruz. Kısa molalar vererek akşam geç saatler İZMİR ‘e ulaşıyoruz.

Bir başka GEZİPORT seyahatinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Turizm Belgeli Araçlar ile Tüm Ulaşımlar ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece Hotelde Yarım Pansiyon Konsept Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) ve Akşam Yemeği (2)
 • 5 Yıldızlı ve Çanakkale Merkez Konaklama Ayrıcalığı
 • Feribot ile Geçiş Ücretleri (Otobüs için…)
 • GEZİPORT Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • GEZİPORT Güvencesi
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • (+65 Yaş Üzeri için 40 TL Fark öder.)

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze, Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otel Konseptine Dâhil Olmayan İçecekler
 • Duraklama ve Molalarda Alınan Yiyecek, İçecekler
 • Gökçeada ve Bozcaada Minibüs Ücretleri
 • Bozcaada Vapur Ücreti
 • Geziport İptal Güvence Paketi

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.00’da Üçyol (Otobüs Ofisleri Önü)

05.15 Lozan Meydanı (Fuar Kapısı Önü)

05.45 Karşıyaka Anıt (Karşıyaka anıt Karşısı)

 05.50 Karşıyaka Yunuslar (Karşıyaka Yunuslar Karşısı Mavikule)

05.55 Bostanlı (Bostanlı İskele Karşısı Tiyatro Önü), 06.00 Mavişehir (Egepark AVM Ön Kapısı), 06.15’da Acenta (Girne Bulvarı)