Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

Günübirlik Bozcaada Turu

Alaybey Camii - Rüzgar Gülleri - Ayazma Plajı - Tarihi Sokaklar - Rum Evleri - Çiçek Pastanesi - Bozcaada Çarşı - Geyikli

%5 indirim

499.00 475.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
günübirlik
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda
Kişi Başı 475.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

FİYAT HESAPLA / SATIN AL

DETAYLAR

Değerli misafirlerimiz;

Belirtilen duraklardan sizleri karşıladıktan sonra, yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz esnasında restoranımızda verdiğimiz kahvaltı molasının ardından Ezine üzerinden “Eyvah Eyvah” filminin çekildiği şirin yerlerden birisi olan Geyikli İskelesi‘ne ulaşıyoruz ve Bozcaada’ya ulaşmak için feribot İskelesine giriş yapıyoruz. Takribi 45 dakikalık bir feribot yolculuğumuz sonrasında Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşları sırasında İngilizler adına savaşan A.N.Z.A.C Kolordusunun üssü olarak kullanılmış olan, antik dönemde Tenedos Adıyla anılan, Üzüm Bağları ile ünlü Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. İlk Durağımız Cenevizliler, Venedikliler, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine kadar birçok yönetim altında kalan Bozcaada Kalesi olacak.

Buradaki gezimiz ardından Bozcaada’nın ilk Camisi Alaybey Camii’ne gidiyoruz. Burada Osmanlı’ya katkıda bulunmuş 14 kişinin mezarının bulunduğu avluyu da görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Osmanlı döneminde Bozcaada nüfusun %80 ini oluşturan Rumların mübadele sonrasında Batı Trakya’ya göç etmesi ardından terk edilen Bozcaada’nın rengârenk Tarihi Rum Evlerinin oluşturduğu sokaklarda yapacağımız yürüyüş belleklerimizde iz bırakacak nitelikte, Bozcaada’nın kültürü haline gelmiş Badem Kurabiyelerini yapan bölgenin yöresel lezzetlerinin yapıldığı Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Damak çatlatan ve Badem kurabiyelerinden tatmayı unutmayın.

Bir Rum Ortodoks Kilisesi olan Meryemana Kilise’sini göreceğiz daha sonra Bozcaada çarşıda alışveriş için serbest zaman alıyoruz Bozcaada şarapları ve domates reçeli tavsiyemizdir. Sonrasında Bozcaada Limanı’na geçiyoruz, feribot ile Geyikli’ye, oradan İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda alacağımız molaların ardından akşam 23:00 saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle bir başka programda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Ulaşım
  • Kahvaltı
  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • TÜRSAB Güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Kişisel Harcamalarınız

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
05:10 Üçyol Meydan ( Pamukkale Ofis Önü )
05:20 Konak İBB Binası Önü

05:30 Bornova Metro Opet Benzinlik (Atmlerin yanı)
05:40 Bayraklı Üst Geçit

05:50 Karşıyaka Anıt
06:00 Bostanlı İskele
06:15 Çiğli Belediye Binası Önü
Yol güzergahımızda bulunan Aliağa,Menemen,Çiğli'den yolcularımızı alabiliriz.

Turlarımız kişi sayısına göre 19,32 ve 46 kişi kapasiteli araçlar ile düzenlenmektedir.