Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

DOĞU EKSPRESİ KARS 'DAN ERZURUM 'A TREN YOLCULUĞU

“ÇILDIR GÖLÜ ÜZERİNDE KIZAK KEYFİ DOĞU’NUN EN ÖZEL KAYAK MERKEZLERİ OLAN SARIKAMIŞ & PALANDÖKEN KAYAK MERKEZLERİ BİR ARADA!” DOĞU'NUN EN GÖRKEMLİ YAPILARINDAN KATERİNA AV KÖŞKÜ DAHİL! KARS * ANİ * SARIKAMIŞ * ERZURUM * PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

%18 indirim

8500.00 7000.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..


DOĞU EKSPRESİ KARS 'DAN ERZURUM 'A TREN YOLCULUĞU

Konaklama
Palandöken Dedeman Hotels
Ulaşım Şekli
Uçaklı
Tur Süresi
4 Gün 3 Gece
Tarihler
Hareket Noktaları
Detaylarda
Kişi Başı 7000.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

Palandöken 'in En İyi Tesisleri'nde DEDEMAN HOTELS Ayrıcalığı
 

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

Kars – 4* Simer Hotel v.b.- http://www.simerhotel.com/kars.html (2 Gece)

Erzurum – 4* Dedeman Hotel v.b. – http://www.dedeman.com (1 Gece)

(Bölgede 2 Dedeman Hotel’inden bir tanesi otel müsaitliğine göre seçim yapılacaktır.)

NOT: Otellerimiz kalite ve standartı korumak kaydı ile değişkenlik gösterebilir. Güncel otel listemize web sayfalarımızdan veya acentalarımızdan ulaşabilirsiniz.

"Kafkas Halk Oyunları & Varil Ateşi Eşliğinde Akerdeon Partisi &
Kars Ozanları Eşliğinde Aşık Atışması
Ayrıcalıklarıyla Dolu Kars Turu !"

 

Kars, Sarıkamış Şehitliği, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Sarıkamış Kütük Ev, Tam Gün Kars Turu, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kızak Keyfi, Doğu Ekspresi Treni ile Yolculuk, Erzurum, Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum Merkez

 

TUR HAREKET TARİHLERİ 3 GECE 4 GÜN
1.Tur:
 11-14 Aralık, 2.Tur: 22-25 Ocak (Sömestr), 3.Tur: 25-28 Ocak (Sömestr), 4.Tur: 29 Ocak-01 Şubat (Sömestr), 5.Tur: 01-04 Şubat (Sömestr), 6.Tur: 05-08 Şubat, 7.Tur: 08-11 Şubat, 8.Tur: 12-15 Şubat, 9.Tur: 19-22 Şubat, 10.Tur: 26 Şubat-01 Mart, 11.Tur: 05-08 Mart, 12.Tur: 12-15 Mart, 13.Tur: 19-23 Mart

 

Kalkış Yerleri: 09.00 - İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar

Gezilecek Yerler: Kars, Sarıkamış Şehitliği, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Sarıkamış Kütük Ev, Tam Gün Kars Turu, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kızak Keyfi, Doğu Ekspresi Treni ile Yolculuk, Erzurum, Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum Merkez

PROGRAM

1 Gün: İzmir-> Kars Uçuşu, Kars, Sarıkamış Şehitliği, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Kütük Ev, Kars

SunExpress Hava Yolları uçuş saatinden 1.5 – 2 Saat önce alanda olmayı önermektedir. Bu süreler harici havalimanında olan yolcularımız için check-in garantisi verilmemektedir. Tüm sorumluluk müşteriye aittir.

Sabah saatlerinde İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için SUNEXPRESS HAVA YOLLARI check in kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check-in bagaj işlemlerini tamamlayarak İzmir’den XQ9114 sefer sayılı saat: 10.00 uçağı ile KARS ‘a uçuyoruz.

Dileyen konuklarımız (ekstra) olarak uçak içi kahvaltı seçeneklerinden faydalanabilirler. 2 saate yakın süren uçuş sonrasında, 2,5 saate yakın süren uçuş sonrasında, KARS ’a iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza rehberimiz yönlendirmesi ile yerleşiyor ve SARIKAMIŞ ‘a doğru yola çıkıyoruz. 

SARIKAMIŞ ’a ulaşıyor ve yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanın geçtiği Allahüekber Dağların da bulunan 90 bin şehit verdiğimiz SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ ‘ni ziyaret ediyoruz. Anlamlı ziyaretimiz sonrasında, Rus Çarı 2.Nikola tarafından, Baltık mimari tarzında, Doğu-Batı istikametinde inşa edilen bina dikdörtgen planlı olup, üç bölümden oluşmakta olan görkemli yapılardan KATERİNA AV KÖŞKÜ turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Sonrasında SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ ‘nde serbest zaman veriyoruz. Kafelerde beyaz kış görüntüleri ve kayak manzaralarında vaktimizi değerlendiriyoruz. Ayrıca Özel Fin Çamı'ndan yaptırılarak turizme kazandırılmış, SARIKAMIŞ KÜTÜK EVİ, Kayak Merkezi’nde görme ve fotoğraf çekilme şansını elde ediyoruz.

Kayak Merkezi 'nde geçireceğimiz zaman sonrasında aracımıza yerleştikten sonra KARS ‘a doğru yol alıyor ve KARS şehir merkezine ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS ‘daki otelimizde.

2 Gün: TAM GÜN KARS TURU: Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kızak Keyfi

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra TAM GÜN KARS Turumuza başlıyoruz. İlk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan ANİ HARABELERİ `ne gidiyoruz. 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri olan ANİ ’de; SURLARI, KAPILARI, RESİMLİ KİLİSE, TİGRAN HONEST KİLİSESİ, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ, İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay`a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız.

Turumuzun sonrasında ÇILDIR GÖLÜ ‘ne hareket ediyor olacağız. ÇILDIR GÖLÜ Kış mevsiminde buz tutmaktadır, şansımız var ise buzlu görüntülerine şahit olacağız. (Ekstra) Dileyenler kızak yapma imkânı bulurken, dileyen konuklarımız ise serbest zamanda keşfe çıkabilirler. Onlarca hikâyeye konu olan ÇILDIR GÖLÜ ‘nde kendimizi fotoğraf çekmekten alıkoyamayacağız.

Rehberimizin belirleyeceği ve hava şartları müsaitliğine göre buradan ayrılıp KARS merkeze ulaşacağız. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehir olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan KARS ’da turumuza başlıyoruz.

Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binaları ile KARS `ı çok sevecek ve KARS sokaklarında fotoğraf çekilmeye doyamayacaksınız. KARS Şehir turumuzda; FETHİYE CAMİİ (ALEKSANDER NEVSKY KATEDRALİ), TAŞ KÖPRÜ, EVLİYA CAMİİ, HARAKANİ TURBESİ, MAZLUM AĞA HAMAMI, NAMIK KEMAL EVİ, GAZİ MUHTAR PAŞA KONAĞI, KONSERVATUAR BİNASI, KARS SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI, RUS KONSERVE FABRİKASI, ESKİ VALİ KONAĞI BİNASI, DEFTERDARLIK BİNASI gibi yapıları görme imkânı elde ediyoruz.

Sonrasında Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezilerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehir sokaklarında dolaşabilirsiniz. KARS ‘a gelmişken KARS BALI, KARS GRAVYERİ ve KARS ‘a özgür YÖRESEL ÜRÜNLER alışverişi yapma imkânı buluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama KARS ‘daki otelimizde.

Dileyen konuklarımız ile birlikte (ekstra aktivite) KAFKAS GECESİ ‘ne katılabiliriz. Geleneksel ezgileri ile bizleri hayran bırakacak. Canlı müzik ile unutulmaz bir akşam yaşayacağız. Bir KARS Turu ‘nun vazgeçilmezleri arasında bu programı öneriyoruz.

3 Gün: Kars ‘dan Doğu Ekspresi ile Erzurum ‘a Yolculuk, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Sabah kahvaltımızı erken saatlerde aldıktan sonra, KARS ‘dan Doğu Ekspres Treni ile ERZURUM ‘a doğru yola çıkıyoruz. Doğu kentlerimizi ve muhteşem manzaraları bu yolculuk esnasında göreceğiz.

Mistik yolculuğumuzun manzaralarından etkilenmemek imkânsız. Bereketli Anadolu topraklarını bir başka açıdan görme fırsatı elde edeceğiz. Tren yolcuğumuzun güzergahlarından bir tanesi ‘de SARIKAMIŞ. Öğle saatlerinde sonlanacak olup, öğle yemeğimizi (ekstra) cağ kebabından yiyerek alabiliriz. TAŞHAN ‘da mola verip ERZURUM ‘a özgü oltu taşından hediyelik eşyalar, tesbih ve takı alışverişi yapabiliriz.

Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte araçta olup ERZURUM PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ ‘ne transfer oluyoruz. Dağ’daki otelimizde kar ve kayak ile dolu bir gün bizleri bekliyor olacak. Akşam saatlerine kadar otelimizin keyfini çıkarabiliriz.

Dileyen misafirlerimiz kayak yapabilir, dileyen misafirlerimiz telesiyejleri kullanarak karlı manzaraların tadını çıkarabilirler.

Rehberimiz ile birlikte hatıra bir kardan adam yapmayı da ihmal etmiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ERZURUM PALANDÖKEN ‘deki otelimizde.

4 Gün: Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde erken saatlerde aldıktan sonra, otelimizden ayrılarak; Doğu Anadolu`nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi ve eski eserlerinin neredeyse tamamı, volkanik, bazaltik kara taştan olan, ERZURUM MERKEZ ‘e doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

İlk durağımız çok daha eskilere gidip Kırlangıç Kubbeli ULU CAMİİ ’yi ve ERZURUM ’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇIFTE MINARELİ MEDRESE ’yi görüyoruz. Şehrim görkemli yapılarından ÜÇ KÜMBETLER ’i de gördükten sonra, ERZURUM ‘daki havalimanına gidiyoruz. Gerekli bagaj ve check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9295 sefer sayılı Saat: 12.40 ‘da uçuş ile İZMİR uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Yaklaşık 2 saat süren yolculuk sonrasında İZMİR ‘e iniyor ve vedalaşıyoruz. Eşi benzeri bulunmayan bu Anadolu Toprakları ‘nda yeniden birlikte keşfetmek ve yolumuzun kesişmesi dileğiyle… HOŞCAKALINIZ… 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ile İzmir-> Kars | Erzurum -> İzmir Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Turizm Belgeli Araçlarla Transferler ve Tüm Turlar
 • 3 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Doğu Ekspresi Treni ile Kars ‘dan Erzurum ‘a Tren Yolculuğu (Pullman Koltuk)
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (3), Akşam Yemekleri (3)
 • Palandöken 'de DEDEMAN HOTELS Konaklama Ayrıcalığı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • GEZİPORT Güvencesi
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası (+65 Yaş üzeri +50 TL fark öder.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Akşam Yemeği Sonrası Kars Eğlencesi Aktivitesi
 • Çıldır Gölü Üzerinde Kızak Keyfi (Hava ve İklim Şartları Dahilinde.)
 • Star İptal Güvence Paketi (Uçak & Tren Biletini Kapsamaz)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

22-25 Ocak

XQ 9114 İzmir Kars 22/01/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 25/01/2023 12:40 14:55

 

25-28 Ocak

XQ 9114 İzmir Kars 25/01/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 28/01/2023 18:40 20:55

 

29 Ocak-01 Şubat

XQ 9114 İzmir Kars 29/01/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 01/02/2023 12:40 14:55

 

01-04 Şubat

XQ 9114 İzmir Kars 01/02/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 04/02/2023 18:40 20:55

 

05-08 Şubat

XQ 9114 İzmir Kars 05/02/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 08/02/2023 12:40 14:55

 

08-11 Şubat

XQ 9114 İzmir Kars 08/02/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 11/02/2023 18:40 20:55

 

12-15 Şubat

XQ 9114 İzmir Kars 12/02/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 15/02/2023 12:40 14:55

 

19-22 Şubat

XQ 9114 İzmir Kars 19/02/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 22/02/2023 12:40 14:55

 

26 Şubat-01 Mart

XQ 9114 İzmir Kars 26/02/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 01/03/2023 12:40 14:55

 

05-08 Mart

XQ 9114 İzmir Kars 05/03/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 08/03/2023 12:40 14:55

 

12-15 Mart

XQ 9114 İzmir Kars 12/03/2023 10:00 12:10

XQ 9295 Erzurum İzmir 15/03/2023 12:40 14:55