Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

İzmir Çıkışlı 6 gece 7 gün GAP Rüyası

Antakya,Gaziantep,Şanlıurfa,Mardin,Diyarbakır,Adıyaman

%4 indirim

3900.00 3750.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
5
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
6 gece 7 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda
Kişi Başı 3750.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

İZMİR ÇIKIŞLI GAP RÜYASI

 

6 GECE 7 GÜN

 

Nemrut Dağı'nda Gün Batımı

Şanlıurfa'da Sıra Gecesi,

Halfeti Tekne Turu Mardin - Dayrul Zafaran Manastırı

Şanlıurfa - Balıklıgöl - Adıyaman - Nemrut Dağı

Gaziantep - Mozaik Müzesi - Antakya - St. Pierre Kilisesi - Adana - Taş Köprü

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların Buluşma Noktasında Güneşin Doğuşuna Yolculuk...

 

5 GECE 4*-5* OTELLERDE KONAKLAMA

 

1 Gece Gaziantep, 1 Gece Şanlıurfa, 1 Gece Mardin, 1 Gece Diyarbakır, 1 Gece Adıyaman

 

 

1. GÜN:

İZMİR - ANTAKYA

Akşamüzeri 15:30–16:30 arası belirlenen saatler de, belirlenen noktalardan sizleri alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Kula – Afyon – Konya istikametini takip ederek Adana’ya doğru devam ediyoruz.

 

 

2. GÜN:

ANTAKYA - GAZİANTEP

Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molamızı verdikten sonra yolumuza devam ederek ANTAKYA’ya ulaşıyoruz. Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetlerinin yaşanmış ihtişamının sergilendiği ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz.

Künefesi ile ünlü Antakya’da künefenin tadına bakıyor, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra tüm dillerin ve dinlerin yaşadığı mistik Antakya sokaklarını fotoğraflıyoruz. HABİBİ NECCAR CAMİ’ni gördükten sonra ST.PIERRE KİLİSESİ’ni ziyareti ve HARBİYE ŞELALELERİ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra GAZİANTEP te bulunan otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 4* Tilmen Otel ya da vb.

 

 

3. GÜN:

GAZİANTEP - HALFETİ - HARRAN - ŞANLIURFA

Sabah kahvaltımızın ardından GAZİANTEP ’te Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden meşhur Tarihi Tahmis Kahvesi, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten görülecek yerler arasındadır.

Daha sonra yöresel alışveriş ve Dünyaca ünlü baklavanın tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu edenler ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz.

Bu gezimizin ardından medeniyetler beşiği HARRAN ’a gidiyor ve HARRAN KÜLTÜR EVİ ’ni geziyoruz. Bu güzel günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ 'ne gidiyoruz.

Konaklama: 4* Kilim Otel ya da vb.

 

 

 

4. GÜN:

ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - MARDİN

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından peygamberler şehri ŞANLIURFA’yı gezmeye başlıyoruz. HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – BALIKLI GÖL – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Daha sonra insanlığın tarihini değiştiren, bilinen tüm tarihi tapınaklardan bile eski yaklaşık 12.000 yıllık bir geçmişi olan tarihin en eski tapınağı GÖBEKLİTEPE ziyaret edeceğimiz ilk nokta oluyor.

Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ – DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI gezip göreceğimiz yerler arasında.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: Midyat Ladinos Hotel ya da vb.

 

 

5. GÜN:

MİDYAT - HASANKEYF - DİYARBAKIR

Sabah Kahvaltı sonrası tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve MOR GABRIEL MANASTIRI’nı geziyoruz. , ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz.

Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkâri gümüş alış verişi yaptıktan Dicle Nehri’nin hayat verdiği, Ilısu Barajı’nın yapımı ile birlikte sular altında kalan tarihi HASANKEYF’e gidiyoruz.

Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ ’ni ziyaret ediyoruz. Büyük - Küçük Saray ve Eski Köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Prestige Hotel ya da vb.

 

 

6. GÜN:

DİYARBAKIR - KÂHTA - NEMRUT - ADIYAMAN

Sabah kahvaltı sonrası Diyarbakır’da ULU CAMİ, CAHİT SITKI TARANCI’nın dünyaya geldiği ve günümüzde müze olan evini ziyaret ediyoruz. Hasan Paşa Hanı ve On Gözlü Köprü ziyaret edildikten sonra KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp KAHTA’da dolmuşlarla NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz.

2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “KRALLAR DAĞI” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyredeceğiz. Daha sonra Kâhta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

Konaklama: 4* Adıyaman Park Hotel

 

 

 

7. GÜN:

KAHRAMANMARAŞ - ADANA - İZMİR

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a gidiyoruz. KAHRAMANMARAŞ’a doğru yola çıkıyoruz. Kahramanmaraş merkezde BAKIRCIAR ÇARŞISI ve SÜTÇÜ İMAM HEYKELİ, TARİHİ ULU CAMİİ göreceğimiz yerler arasında.

Yine merkezde şehrin simgelerinden biri olan Tarihi Kalesini de panoramik görme şansımız oluyor. Daha sonra siz değerli misafirlerimizi ünü yurtdışına taşmış olan Yaşar Pastanesi’nde Maraş'ın dövme dondurmasını yiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Maraş'ın meşhur paçasını tadabilir.

Daha sonra ADANA ’ya geçerek SABANCI CAMİ - TAŞ KÖPRÜ ’yü görüyoruz. Ziyaretimiz sonrasında geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Molalarımız ile birlikte yapacak olduğumuz yolculuk sonrası İZMİR ’e ulaşıyoruz. Bir sonraki GEZİPORT organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM
 • ÇEVRE GEZİLERİ VE TURLAR
 • 5 GECE 4*-5* OTELLERDE KONAKLAMA
 • OTELLERDE 5 SABAH KAHVALTISI
 • OTELLERDE 4 AKŞAM YEMEĞİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ  
 • SEYAHAT YOLCU SİGORTASI
 • GEZİPORT GÜVENCESİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
 • HALFETİ TEKNE TURU
 • URFA YÖRESEL SIRA GECESİ
 • NEMRUT DAĞI MİNİBÜS ve GİRİŞ ÜCRETLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ