Rezervasyon Sorgula Kazım Karabekir Cad. No:54/B BORNOVA - İZMİR 0232 388 30 33

İzmir çıkışlı Edirne-İğneada Turu(1 gece konaklamalı)

İĞNEADA – DUPNİSA MAĞARASI – KIRKLARELİ EDİRNE – SELİMİYE CAMİ – KARAAĞAÇ TREN İSTASYONU LOZAN BARIŞ ANITI – 2. BEYAZIT ŞİFAHANESİ – SARAY İÇİ ADALET KASRI – ALİ PAŞA HAN

%10 indirim

1899.00 1700.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..Konaklama
1
Ulaşım Şekli
otobüslü
Tur Süresi
1 gece 2 gün
Tarihler
Hareket Noktaları
detaylarda
Kişi Başı 1700.00 'dan
Başlayan Fiyatlarla..
Ayrıntılı bilgi için 0545 388 30 35

Talep Formu

DETAYLAR

EDİRNE & TEKİRDAĞ &  İĞNEADA TURU

 

1 gece 2 gün

 

Belirlenen saatlerde siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.

Uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde Edirne'ye varıyoruz.

 

1.GÜN:

 

 Sabah kahvaltısının ardından, Edirne gezimize Karaağaç’taki, Lozan Antlaşmasının imzalandığı Lozan Anıtı’nı gezerek başlıyoruz. Sırasıyla Karaağaç İstasyonu’nu, 2004 yılında Avrupa Birliği En iyi Müze Ödülünü almış içerisinde Sağlık Müzesi’nin bulunduğu II.Beyazit Külliyesi’ni geziyoruz.

Devamından Saray içi Mevkiine giderek, Edirne Sarayı Kalıntıları - Balkan Şehitliği – Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı alanı - Adalet Kasrını’nı geziyoruz. Merkezdeki Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” diye nitelendirdiği Selimiye Camii’ni ve Eski Cami’yi ziyaret ediyoruz.

Serbest zamanda öğlen yemeğimizi (ekstra) alıp, Bedesten Çarşısında alış veriş yapıyoruz. Günün sonunda otelimize gidiyoruz.

Konaklama:Şimşek Hotel

 

 

2.GÜN:

 

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Mutlu İnsanlar Kenti olarak markalaşan Kırklareli şehrimizi gezmeye başlıyoruz.

 

 İlk olarak tarihi dokusunu kaybetmeyen Yayla Mahallesine gidiyoruz. Tarihi Yayla Mahallesinde gezmeye başlıyoruz, göreceğimiz yerler ise; Kırklareli Kültür ve Sanat Evi, Atatürk Evi, Tarihi Konaklar (Panoramik), Hızırbey Camii, Kadın Kooperatiflerin kurduğu çarşılar olacaktır.

 

Sonrasında Yayla Parkında Atamızın yaşarken yapıldığı tek olan heykelini görerek çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından Kırklareli’ye özgü tatları tatmaya başlıyoruz. Kırklareli’nin atamız tarafından milli içeceği ilan edilen Hardaliye, Susam ve Tahin Helvası, Keçi Sütü ve Meşe Palamutundan yapılan reçelleri tadıyoruz.

 

Son olarak Havaaalanı olmamasına rağmen uçağı olan şehrimizin uçağını görerek Kırklareli şehir merkezinden ayrılıyoruz.

 

 Bitki örtüsünden kaynaklı kendinizi Batı Karadeniz’de olduğunuzu hissedeceğiniz güzel bir yolculuğun ardından Trakya’da turizme açılan ilk ve tek mağarası olan Dupnisa Mağarasına ulaşıyoruz. Mağarada süt beyazdan kırmızı ve kahverenginin her tonundaki renklere sahip; dev boyutlara ulaşan sarkıt, dikit, sütunlar; perde, bayrak damla taşları ve damla taş havuzları ile sizlere hayranlık uyandıracak.

 

Mağara gezimizin ardından Demirköy’e yol alırken nehir kenarında ayaklarımızı suya sokarak yorgunluk çaylarımızı içiyoruz. Çay molamızın ardından “Karadeniz’in Trakya’daki İncisi’’ olarak bilinen İğneada’ya ulaşıyoruz ve öğle yemeği alıp geziyoruz. 

 

 Türkiye’nin en büyük longoz ormanları ekosistemi olan İğneada Longoz ormanlarını gezip burada Longoz Ormanı ve canlı türleri hakkında bilgi aldıktan sonra Mert Gölünün denizle buluştuğu yere giderek kısa bir fotoğraf molası veriyoruz ve Tekirdağ'a doğru yola çıkıp öğle yemeği alıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • 1 Gece Otel Konaklama (Y.P)                                            
  • Oteldeki Akşam Yemeği ve Sabah kahvaltısı                 
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                      
  • Feribot ücreti                                                                      
  • Seyahat Sigortası
  • Araç içi ikramlarımız        
  • Lüks Otobüsle ulaşım

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören yerlerine giriş ücreti

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ